Табачник вважає Малоросію пестливим прізвиськом України

28 переглядів
168
Середа, 14 вересня 2011, 16:09

Міністр освіти Дмитро Табачник не вважає слово Малоросія приниженням для України, - навпаки, наполягає на його пестливому значенні.

Про це він розповів в інтерв'ю православному журналу "Фома".

"У всіх слов'янських мовах є аналог, який демонструє, що слово "мала" у цьому випадку не є приниженням. Поляки саме так називають серце своєї країни, звідки пішла їхня державність – Малопольська", - переконує Табачник.

Міністр зазначив, що навіть центральна вулиця Праги в основній та найдавнішій частині міста має назву "Мала країна".

"З самого початку в слові "Малоросія" – ніжність та шанування до батьківщини історичної Русі, її найдавнішому, початковому центру. В тому, як намагаються сьогодні спотворити цю позицію, видаючи Україну за щось принижене та незначне в очах Руського миру", - зазначив міністр.

На уточнююче питання що Табачник розуміє під словосполученням "Руський мир", міністр відповів так:


"Руський мир – цілком природне поняття, що ніяк не суперечить політичній незалежності її складових частин. … Завдяки тому, що Україна є частиною Руського мира, ми отримали можливість долучитися до величезного світу загальноруської літератури, світу найвеличніших інтелектуальних глибин", - сказав Табачник.

Авторизуйтесь щоб писати коментарі
Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит. У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення
IP: 195.24.140.---Samohvalov..
шизофреник этот табачник
IP: 93.73.235.---ZHOS..
"Малоросія" – ніжність та шанування до батьківщини історичної Русі". - в нього якесь спотворене почуття шани до власної країни.... а почуття патріотизму нище плінтуса....
IP: 95.133.33.---Сергій Лавренюк..
собачник - ніжне назвисько табачника
IP: 193.200.69.---Asparagus..
Придурок...
IP: 91.207.204.---Slawjan..
Одна справа як кажуть на себе самі поляки, а інша справа як їх називають сусіди. Українці можуть казати на себе по різному, але слово "малороси" - це вже кацапське приниження, і ніколи ми себе так не називали. Короче "пестливий пестун" цей Сабачнік.
Усі коментарі