Одесита змусили зізнатися в роботі на Каддафі - ЗМІ

Субота, 17 вересня 2011, 11:05

Затриманий лівійськими повстанцями одесит Олександр Шадров написав зізнання в тому, що працював на боці армії Муаммара Каддафі.

Про це газеті "Сегодня" повідомила дочка Шадрова Дар'я.

"Тато подзвонив і сказав, що зізнання він написав під тиском лівійців", - розповіла Дар'я.

"Йому погрожували розстрілом Максима та Олі (син і невістка Олександра), а також пригрозили, що навіть мене вони можуть позбавити життя (Дар'я зараз знаходиться в Одесі), мовляв, у них руки довгі, і в Україні є "свої" люди", - зазначила дочка затриманого.

"Ще тато сказав, що зізнання у нього видавили на допиті, згадавши, що туди привозили якогось співробітника їхньої компанії, українця, в наручниках. І погрожували його розстріляти, якщо батько не зізнається в участі в бойових діях на боці Муаммара Каддафі. Тато додав, що він не винен у тому, що йому приписують", - сказала Шадрова.

За її словами, розмова з батьком тривала всього пару хвилин - більше йому говорити не дали.

За словами Шадрової, її батько - громадянин Росії. А в його обов'язки в Лівії входили технічні консультації для російської нафтової компанії і підбір кадрів.

В українському МЗС про історію Шадрова поки не знають. "Інформації про будь-яке зізнання Шадрова у нас немає", - заявив прес-секретар МЗС Олександр Дикусаров.

В українському посольстві в Лівії також не знали про те, що Шадрова змусили підписати зізнання. "Спасибі, що повідомили. Ми негайно почнемо з'ясовувати, що ж там сталося", - сказали виданню.

Джерела "Сегодня" в Лівії розповіли, що Шадров набирав працівників через московське рекрутингове агентство для роботи в нафтовій компанії і ніколи не мав відношення до військових.

Але джерело підтверджує, що в числі 21 наших полонених є люди, які дійсно займалися ремонтом системи протиповітряної оборони (ППО) і обслуговували радари (але в бойових діях безпосередньо не брали участь). Вони жили в Лівії вже шість років.

"Сегодня" також стало відомо, що трьом громадянам України, яких тримають у будинку неподалік від аеропорту "Мітіга", знадобилася медична допомога після знущань з боку лівійців.

"Їм руки скручували дротом і так тримали досить довго. Коли я їх оглядав, вони скаржилися, що їх сильно били", - говорить медик одного з госпіталів Тріполі.powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!