Депутати пообіцяли афганцям тимчасово не чіпати їхні пенсії

Вівторок, 20 вересня 2011, 12:51

Закон про обмеження соцгарантій ветеранам-афганцям та чорнобильцям не розглядатиметься цього тижня.

Такої домовленості досягнуто між депутатами та мітингувальниками, які штурмували Верховну Раду.

Раніше до журналістів вийшов Єфремов, який повідомив, що Верховна Рада не розглядатиме цього тижня закон про виконання рішень судів.

За його словами, між депутатами та протестувальниками відбулася "доволі складна, емоційна та іноді навіть чоловіча розмова".

У результаті, сказав Єфремов, було прийнято рішення відтермінувати ухвалення закону в цілому до узгодження його тексту з громадськими організаціями, які захищаються права воїнів-афганців, чорнобильців та інших категорій громадян.

У свою чергу голова Української спілки ветеранів Афганістану Сергій Червонописький на спільному брифінгу з Єфремовим зачитав резолюцію, в якій афганці і чорнобильці вимагають відкласти розгляд закону до повного узгодження з ними.

Зокрема, вони вимагають видалити з закону 2 розділ та перехідні положення.

Вони також погрожують у разі невиконання їхніх вимог розпочати безстрокову акцію протесту з вимогою розпуску парламенту.

***

Як повідомляє кореспондент "Української правди", частина натовпу почала відступати до Маріїнського парку. Інші стоять впритул до рядів "Беркуту", під Радою.

Час від часу натовп вигукує лозунг "Дайте гарантії, брехуни!".

Депутати, які в перші хвилини були серед "беркутівців", повернулися в Раду.

Бійців "Беркуту" стає більше.

За словами учасників бійки, під час протистояння проти них використали газ.

***

Станом на 13.17 ситуація трохи стабілізувалась, але не вирішилась. Протестувальники продовжують стояти щільними рядами на подвір'ї перед будівлею Верховної Ради, однак вже не штурмують її.

Другий під’їзд, біля якого відбувся інцидент, досі заблокований кордоном "Беркуту", що налічує до 100 осіб.

Тим часом, за прорваною раніше огорожею продовжується мітинг. Протестувальники під будівлею парламенту стоять переважно спокійно, вигукуючи слово "Ганьба!".

Українська правда