Українці перехотіли другу державну

Середа, 7 вересня 2011, 11:43

Число прихильників офіційної двомовності за останні два роки скоротилося з 59% до 49%.

Про це свідчать дані опитування Research & Branding Group.

В цілому по країні за українську мову в якості єдиної державної на сьогоднішній день виступає 48% українців, а за дві державні мови (українська і російська) - 49% опитаних.

У регіональному розрізі число прихильників єдиної державної мови (української) переважає на Заході (88%) і в Центрі (65%) країни, а прихильники двомовності представляють переважно Південний Схід України (76%).

Також, за результатами дослідження, практично для половини (47%) жителів України, основною мовою спілкування в сім'ї / вдома є українська мова. Російською мовою в сім'ї / вдома спілкуються 37% жителів країни. В рівній мірі російською та українською спілкуються 15% українців.

За даними Research & Branding, в регіональному розрізі в сім'ї / вдома перевагу українській мові віддає переважна більшість жителів Західної України (95%) і дві третини жителів Центральної України (60%). Тоді як російську мову у спілкуванні в сім'ї / вдома вживають більше двох третин жителів Південного Сходу України (66%).

На роботі / за місцем навчання переважно українською мовою країни спілкуються 45% жителів країни, російською мовою - 35% українців. Двомовними є (18%) опитаних респондентів.

У регіональному розрізі на роботі / за місцем навчання українською мовою спілкуються переважна більшість жителів Західної України (93%) і більше половини жителів Центральної України (54%). Тоді як жителі Південно-Східної Україну на роботі / за місцем навчання частіше користуються російською мовою (63%).

Опитування було проведено Research & Branding Group у період з 12 - 22 серпня 2011 року. Збір інформації проводився методом особистого інтерв'ю в 24-х областях України і АР Крим. Респонденти відбиралися за квотною вибіркою, що репрезентує доросле населення країни за місцем проживання (область), статтю і віком. Обсяг вибіркової сукупності склав 2075 осіб. Очікувана середня помилка вибірки складає + -2,2%, пише zn.ua.powered by lun.ua