Литвин прогнозує, що депутатам буде не до виборів

Вівторок, 11 жовтня 2011, 19:15

На наступному пленарному тижні не буде розглянуто по суті законопроект про вибори народних депутатів.

Про це повідомив спікер Верховної Ради Володимир Литвин, перебуваючи у вівторок з робочою поїздкою у Львові, повідомляє його прес-служба.

"Наступний парламентський тиждень, очевидно, буде особливо гарячий, тому, я думаю, буде не до цього законопроекту. У кращому випадку можна буде розглянути питання про внесення його до порядку денного", - сказав він.

За словами Литвина, перед внесенням до парламенту згаданого законопроекту було зареєстровано законодавчу ініціативу народних депутатів - Тарасюка, Чорноволенка та Коваля, яка також стосується цього питання.

Тому законопроект про вибори народних депутатів, запропонований депутатами від фракцій Партії регіонів, КПУ, Народної партії та групи "Реформи заради майбутнього", відповідно до вимог регламенту Верховної Ради визначено як альтернативний до законопроекту народних депутатів від "Нашої України", сказав він.

Спікер звернув увагу на те, що виборче законодавство "майже ніколи не влаштовує всіх, тому що це концентрація політики, а відтак Верховна Рада повинна розібратися і ретельно вивчити запропонований законопроект".

"Але для мене ключовим є не сам закон, оскільки довершених виборчих законів не буває, а демократична процедура проведення виборчої кампанії, прозорі вибори і об’єктивний підрахунок голосів", - наголосив Литвин.

Говорячи про перспективи розгляду законопроекту, він нагадав, що народні депутати та інші суб’єкти законодавчої ініціативи можуть протягом 14 днів вносити альтернативні законопроекти.

З огляду на це, він запропонував не поспішати включати до порядку денного вже зареєстровані законопроекти, а почекати 14 днів, аби "у цих питаннях, які є дуже чутливими, і не лише для України, а й для української спільноти, не було підстав говорити про ті чи інші порушення".

"З дрібниць завжди починаються великі проблеми", - підкреслив він.

Українська правдаpowered by lun.ua