Європа хоче бути впевнена в цінностях Януковича - Ештон

Середа, 12 жовтня 2011, 22:08

Угода про асоціацію України з ЄС може бути підписана лише за умови дотримання українською владою європейських стандартів і цінностей.

Про це заявила Верховний представник Євросоюзу з питань спільної зовнішньої політики і політики безпеки Кетрін Ештон під час термінових дебатів у Європарламенті щодо ситуації в Україні.

"Ми не повинні зупиняти технічну частину переговорів. Але ми можемо підписати угоду, тільки якщо будемо впевнені, що лідери України поділяють наші цінності", - цитує євро чиновника офіційний сайт Юлії Тимошенко.

Ештон наголосила, що ця угода не повинна розглядатися як подарунок Україні чи ЄС, а виключно "як контракт, заснований на спільних цінностях".

Вона зазначила, що варто продовжувати переговори, щоб "покласти на стіл документ, який зробить абсолютно ясним для обох сторін, що можливо, а також - що може бути втрачено".

"Я вірю, що наша пропозиція завершити цю угоду повинна залишатися на столі. Тимошенко сама просила нас продовжувати технічну роботу щодо Угоди про асоціацію", - цитує Ештон "Інтерфакс-Україна".

"Але ми можемо підписати таку угоду тільки якщо ми переконані, що українське керівництво вірить у цінності, на яких базується ця угода і віддано їх підтримує", - заявила вона.

Верховний представник також висловила впевненість, що і Європейський парламент не підтримає таку Угоду, якщо "не буде переконаності".

Ештон вважає, що громадськість, як у ЄС, так і Україна, "отримають від цього вигоди, а український уряд - дорожню карту, яка потрібна країні".

Українська правда

Українська правдаpowered by lun.ua