У ЄЦ радять Януковичу втрутитися і декриміналізувати Тимошенко

Четвер, 13 жовтня 2011, 15:29

Один із лідерів "Єдиного центру", політолог Вадим Карасьов вважає, що президент Віктор Янукович має втрутитися у справу проти Юлії Тимошенко.

"З тим, як завершиться ця резонансна справа, пов’язані європерспективи України", - сказав він журналістам у Києві у четвер, повідомляє прес-служба "Єдиного центру".

"Президент вже не може займати сторонню позицію. Йому слід втрутитися в ситуацію політичними засобами. Зараз справа Тимошенко – це прерогатива президента, парламенту і правлячої більшості. Тому що йдеться вже не про екс-урядовця, а про Україну, її історичну перспективу", - переконаний Карасьов.

Він вважає можливим сценарій декриміналізації статті, за якою засуджена Тимошенко, з подальшим винесенням судового рішення, яке би звільняло її з-під варти і давало екс-прем’єру можливість продовжувати політичну діяльність.

"Пауза в процесі, яка виникла через наміри захисту оскаржувати вердикт Печерського суду, має бути заповнена результативним голосуванням у Верховній Раді за декриміналізацію статті про перевищення владних повноважень. Ініціативу тут цілком може взяти на себе президент, а втілити – парламентська більшість", - заявив член ЄЦ.

"Це збереже винуватість Тимошенко, однак відповідальність буде не кримінальною, а політичною. І тоді вже виборці даватимуть їй оцінку. А глава держави створить запобіжні механізми проти використання національних інтересів у приватних цілях, для досягнення разової політичної мети", - вважає Карасьов.

За його словами, нардепи від "Єдиного центру" підтримають декриміналізацію статті 365 Кримінального кодексу, за якою 11 жовтня засуджено Тимошенко, а також закликають до цього ж інших парламентарів.

Карасьов зазначив, що внаслідок дій Тимошенко як керівника уряду "Україна одержала вкрай невигідний газовий контракт, який важким тягарем ліг на економіку", однак сторона обвинувачення "не змогла переконливо і однозначно довести вину Тимошенко і її особисту зацікавленість".

"Це дало підстави і стороні захисту, і частині громадськості, і західним столицям говорити про політичне підґрунтя кримінальної справи", - заявив він, але й зазначив, що "в офіційних коментарях Захід не ставить під сумнів винесений вирок як правовий акт".

Карасьов вважає, що корені справи Тимошенко – "не економічні, а виключно політичні".

"Вона давно вела свою індивідуальну політичну гру з Росією, конкретно – з Путіним. На кону стояла її перемога на президентських виборах, і вона будь-що хотіла заручитися підтримкою Москви. Тому газовий контракт є у першу чергу політичною, а не економічною угодою. По суті, змовою", - заявив член ЄЦ.

На думку Карасьова, Тимошенко вже в 2009 році "прорахувала", що у разі перемоги Януковича надто висока газова ціна руйнуватиме економіку України – і це дасть їй "додаткові козирі у політичному протистоянні".

"Українська правда"powered by lun.ua