У Росії вважають, що нову справу Тимошенко реанімувати не варто

Четвер, 13 жовтня 2011, 18:58

Кримінальну справу стосовно екс-прем'єра Юлії Тимошенко, щодо боргу перед Міноборони Росії, припинено за закінченням терміну давності, і підстав відновлювати її немає.

Про це повідомляє "Інтерфакс-Україна" з посиланням на інформоване джерело, знайоме з ситуацією.

В рамках даної справи правоохоронними органами Росії Тимошенко було заочно пред'явлено звинувачення в дачі хабара посадовим особам Міноборони Росії.

За словами джерела, українська влада домагалися притягнення до кримінальної відповідальності екс-прем'єра Тимошенко по цьому епізоду починаючи з осені минулого року.
    
"Проте російська сторона заявила, що справу щодо Тимошенко припинено за нереабілітуючих підстав - за закінченням терміну давності, і підстав реанімувати цю справу немає", - сказав співрозмовник агентства.

"Відмовившись відновлювати справу в РФ, влітку цього року російська сторона направила до Києва лист з проханням компенсувати матеріальні збитки за поставлений газ", - сказало джерело.

Саме цей лист Міноборони Росії дозволив українським правоохоронним органам порушити нову кримінальну справу стосовно Тимошенко.

Єдиним фігурантом справи, який поніс покарання за "газову історію" 15-річної давності, став генерал Георгій Олійник.

У 2002 році він був засуджений до трьох років позбавлення волі в колонії загального режиму за звинуваченням у перевищенні посадових повноважень (ч. 3 ст. 286 КК РФ) за перерахування на Україну в 1996-1997 роках 450 мільйонів доларів.

У серпні 2002 року генерал був амністований, а в липні 2003 року колишній головний військовий фінансист знову постав перед судом - тепер у справі про продаж облігацій внутрішньої валютної позики Воєнбанку в 1998 році.

У цій справі він був умовно-достроково звільнений в травні 2005 року.powered by lun.ua