Тимошенко вийде до листопада - польські експерти

Четвер, 13 жовтня 2011, 21:13

Польські експерти вважають, що колишній прем’єр Юлія Тимошенко вийде на волю до листопада за рішенням апеляційного суду на базі нового законодавства.

Таку думку висловили експерти Центру східних досліджень (OSW, Варшава) Славомір Матушак та Тадеуш Ольшанський у дослідженні "справи Тимошенко", повідомляє УНІАН.

Аналітики висловили сумнів у тому, що Тимошенко буде позбавлена волі, зазначивши, що це призвело б до зриву підписання угоди про асоціацію України між ЄС та до фактичної ізоляції Києва на Заході.

"Тому можна очікувати, що у найближчі два тижні в результаті внесення змін до Кримінального кодексу Юлія Тимошенко буде звільнена", - написали польські експерти.

Вони зауважили, що про можливість зміни вироку говорив президент Віктор Янукович та міністр закордонних справ Костянтин Грищенко.

"Зміни мають бути ухвалені перед планованим на 20 жовтня візитом Януковича до Брюсселя. Таке рішення дозволить владі зберегти обличчя у власній країні та буде прийнятним для Заходу", - сказано у дослідженні.

Аналітики вважають, що українська влада не вносила змін до Кримінального кодексу, деякі положення якого залишились ще з радянських часів, до ухвалення рішення у справі Тимошенко судом першої інстанції для того, аби не йти на "негайні та демонстративні поступки" Європейському Союзу.

На думку польських експертів, вирок та утримання Тимошенко за гратами свідчить про те, що для Партії регіонів важливіше питання збереження довіри в Україні, ніж іміджеві втрати на Заході.

Аналітики OSW зазначили, що матеріали судової справи не підтвердили провини Тимошенко у перевищені службових повноважень під час підписання газового контракту з Російською Федерацією майже три роки тому.

Як відомо, 6 жовтня Верховна Рада прийняла в першому читанні президентський проект закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо гуманізації відповідальності за правопорушення у сфері господарської діяльності)".

Фракції опозиції узгодили спільні поправки до законопроекту про декриміналізацію економічних злочинів, ухвалення яких зніме політичні переслідування.

powered by lun.ua