ЄВРОСОЮЗ ВІДКЛАВ ВІЗИТ ЯНУКОВИЧА ДО БРЮССЕЛЯ

Вівторок, 18 жовтня 2011, 12:06

Візит президента України Віктора Януковича до Брюсселя в найближчий четвер не відбудеться.

Про це заявив "Інтерфаксу" офіційний представник європейської комісії Піа Хансен.

"Ухвалено рішення перенести цей візит на більш зручний момент у наших двосторонніх відносинах", - сказав Ханс

Як пояснила агентству офіційний представник Європейської Комісії Майя Кочьянчич, візит перенесено через необхідність поліпшення обставин для досягнення прогресу у двосторонніх відносинах.

"Обставини, які ми згадуємо, – це необхідність для України досягти прогресу в таких сферах, як верховенство права й незалежність судової системи. Це - ключові принципи для Європейського Союзу й відносин із партнерами в рамках "Східного партнерства", - пояснила Кочьянчич.

Водночас, у МЗС України поки не підтвердили рішення Брюсселя.

Раніше президент Янукович заявив іноземним журналістам, що поїде в Брюссель у четвер, незважаючи на охолодження у відносинах з ЄС.

"Я не збираюся просити про послугу. Ми – партнери. Якщо необхідно зустрітися, я готовий. Якщо ні, я полечу далі", - сказав він, мабуть, маючи на увазі наступний візит на Кубу й до Бразилії.

"Європейці поки не підтвердили зустрічі, але я їду в четвер у будь-якому разі в тому напрямку", - цитували Януковича іноземні ЗМІ.

Президент також заявив, що підписання угоди про асоціацію з Євросоюзом може бути відкладене: "Якщо з якихось причин Європа або Україна не готові, то угода може бути укладене пізніше".powered by lun.ua