Євродепутат: Ситуація не безнадійна попри "серйозний провал"

Середа, 19 жовтня 2011, 10:33

Після перенесення візиту президента Віктора Януковича до Брюсселя ситуація з підписанням угоди про асоціацію між Україною і ЄС складна, але не безнадійна.

Таку думку висловив депутат Європарламенту Марек Сівець у коментарі УНІАН.

"Я б сказав, що ситуація складна, але не безнадійна", - зазначив євродепутат.

"На мою думку, яку розділяє більшість у Європейському парламенті, переговори стосовно угоди про асоціацію слід продовжити і завершити до кінця року, що, до речі, є однією з головних цілей польського президентства в Раді ЄС. Її слід було б як мінімум парафувати, а вже тільки потім ми можемо говорити про умови її підписання і ратифікації", - додав Сівець.

Разом із тим він зазначив, що перенесення візиту українського президента до Брюсселя – не хороша новина, оскільки відсутність контактів між лідерами серйозно обмежує можливості досягти позитивної угоди.

"Це серйозний провал, проте я розумію причини, за якими зустріч не відбудеться найближчим часом", - зазначив Сівець.

"Українська сторона виступила з дуже жорсткою позицією, в той час як сторона європейська, будучи гнучкою, просить тільки одного: декриміналізувати статтю Кодексу, що бере початок зі сталінських часів, яка карає за помилки, вчинені людьми, котрі мали урядові функції", - зазначив депутат Європарламенту.

Він також підкреслив, що майбутнє відносин Україна - ЄС більше залежить від того, якою буде судова система в Україні і як дотримуватиметься принцип верховенства права, ніж від того, чи залишиться колишній прем`єр-міністр Юлія Тимошенко у в`язниці.

Разом із тим, за словами польського євродепутата, Тимошенко у в`язниці є серйозною перешкодою для реалізації позитивного сценарію асоціації з Україною.

Як відомо, 18 жовтня лідери ЄС прийняли рішення перенести зустріч із президентом України Віктором Януковичем до кращих умов.powered by lun.ua