Ющенко судиться з Москалем за "громадянство США"

Середа, 19 жовтня 2011, 13:33

Віктор Ющенко звернувся до Київського райсуду міста Сімферополя із позовною заявою проти Геннадія Москаля.

Як пише "Україна молода", наразі суд ще не визначився щодо відкриття провадження у справі про захист честі, гідності та відшкодування завданої моральної шкоди.

Народний депутат Геннадій Москаль зареєстрований саме у Сімферополі. Ціна позову проти нього — одна гривня.

"Розповсюджена відповідачем інформація ганьбить мою честь, гідність i ділову репутацію, є недостовірною та не відповідає дійсності, зокрема з наступних підстав:

У вересні я перебував у Сполучених Штатах Америки з візитом на запрошення Інституту політики сенатора Доула при Канзаському університеті, де взяв участь у цьогорічних осінніх зустрічах Інституту Доула на тему: "Двадцять років після розпаду Радянського Союзу", — зазначає у позові Віктор Ющенко.

"Відповідач не навів жодних доказів, якими б заявлена ним інформація підтверджувалася", - наголосив він.

Як вважає Ющенко, негативні наслідки, спричинені йому діями відповідача, збільшуються, зважаючи на те, що сам позивач "є публічною людиною, відомим в Україні та світі політиком" i головою партії "Наша Україна".

Віктор Ющенко просить суд "визнати недостовірною, такою, що не відповідає дійсності, порушує його права та свободи, ганьбить його честь, гідність та ділову репутацію інформацію, розповсюджену 20 вересня 2011 року народним депутатом Москалем Геннадієм Геннадійовичем".

А інформацію про те, що Ющенко нібито подав документи для отримання дозволу на проживання у США, позивач просить суд узагалі визнати наклепом.

Позивач просить суд зобов’язати нардепа Москаля спростувати цю інформацію "у спосіб, найбільш близький до способу її поширення, шляхом розміщення на зазначеному персональному сайті депутата та поширення через iнтернет–видання, друковані ЗМІ та телеканали офіційного вибачення відповідача" перед Віктором Ющенком.

***

Проте, як повідомляє прес-служба "Народної самооборони", відповідач упевнений, що справу виграє він.

"Він (Ющенко) у мене суд виграє, коли рак на горі свисне", - заявив Москаль.

"Мене дивує, що він свою честь та гідність оцінив в одну гривню. Ну, напевно він і вважає, що вони коштують саме стільки. Але я рахую, що це завищена ціна. Я вважаю, що його честь і гідність не варті нічого – нуль копійок. І чого судитися, якщо не має честі і гідності? Це абсолютно безперспективна справа", - зазначив він.

Крім того, на думку Москаля, Ющенко подав позов не до того суду.

"Яке я відношення маю до Київського районного суду Сімферополя? Я там не проживаю і не зареєстрований у тому місті. Я був там прописаний, коли працював у Криму… Я не буду їздити до Криму, та й суд Сімферополя не буде розглядати цю справу", - заявив нардеп.

Нагадаємо, що місяць тому Москаль на персональному сайті народного депутата розмістив інформацію про те, що попередній президент нібито подав документи для отримання дозволу на проживання у США, щоб у подальшому отримати громадянство цієї країни.

Пізніше Москаль заявив, що родина Віктора Ющенка купила віллу на околицях Чикаго, а сам екс-президент отримав грін-карту, яка дає дозвіл на проживання в США.powered by lun.ua