Росія створила "чорний список" американських чиновників

Субота, 22 жовтня 2011, 14:57

У Росії затверджено список чиновників зі США, перебування яких в Російській Федерації визнане небажаним у відповідь на так званий "список Сергія Магнітського".

Як повідомили УНІАН у Міністерстві закордонних справ РФ, про це повідомив офіційний представник МЗС Росії Олександр Лукашевич.

Він вважає "список Магнітського" спробою прямого тиску на російські державні структури, що не має нічого спільного ні з турботою про права людини, ні з бажанням з`ясувати всі обставини події.

"Ми, зрозуміло, не залишили без відповіді на влаштовану проти нашої країни політичну провокацію. На основі принципу взаємності затверджено список громадян США, перебування яких в Російській Федерації визнане небажаним", - сказав Лукашевич.

За його словами, у цьому списку – "високопоставлені вашингтонські чиновники, причетні до резонансних злочинів у гуманітарній сфері".

"Відомі й імена тих, хто несе відповідальність за неправомірні дії проти російських громадян у США, хто санкціонував і особисто брав участь у викраданнях і знущаннях з них. Цим особам в`їзд до Росії також, природно, закрито", - додав представник МЗС РФ.

"Крапка не поставлена - якщо американська сторона піде шляхом візової конфронтації, ми будемо вимушені цей список розширювати", - наголосив Лукашевич.

Магнітський, який співробітничав з інвестфондом Hermitage Capital Management і звинувачувався в ухиленні від сплати податків з організації, помер у московському СІЗО в листопаді 2009 року через відмову надати йому медичну допомогу.

Держдепартамент США в липні цього року ввів візові обмеження стосовно кількох десятків російських чиновників, які причетні до справи Магнітського.powered by lun.ua