Міліція й громадські організації сперечаються через активіста "Податкового Майдану"

Неділя, 23 жовтня 2011, 16:36

Активіста "Податкового Майдану" Віталія Грузинова четверту добу утримують під вартою без рішення суду.

Про це заявляють учасники акції з вимогою звільнити Грузинова, що проходить перед контрольно-пропускним пунктом ізолятора тимчасового тримання у Києві.

Як повідомили УНІАН у пресс-службі громадянського руху "Спільна справа", в акції також беруть участь представники ВГО "Ніхто крім нас", громадянського об’єднання "Новий Київ", ініціативи "Захистимо старий Київ" та інших громадських організацій.

Координатор руху "Спільна справа" Олександр Данилюк зустрівся з заступником начальника ІТТ, обґрунтував необхідність звільнення Грузинова та наголосив на незаконності його утримання.

Представник ІТТ в розмові нібито визнав факт незаконного утримання, проте відмовився відпускати затриманого.

Данилюк викликав до ІТТ наряд міліції й повідомив правоохоронцям, що працівники ізолятора скоюють злочин. Також міліції було передано заяву про злочин, яку ті, в свою чергу, направили до прокуратури.

До ізолятора також прибув народний депутат від БЮТ Сергій Пашинський.

Водночас відділ громадських зв’язків МВС України в Києві в суботу повідомив, що 20 жовтня суддею Голосіївського райсуду Києва Грузинову було подовжено термін тримання під вартою до 27 жовтня.

Столична міліція повідомляє, що Грузинова 20 грудня 2010 року було оголошено в розшук у зв’язку з порушеною проти нього та ще шістьох учасників "Податкового Майдану" кримінальною справою за статтями 28, частина 2 та 194, частина 1 Кримінального кодексу.

Справу порушено за фактом організації групових дій, які призвели до грубого порушення громадського порядку 22 листопада 2010 року та умисного пошкодження гранітного покриття на Майдані Незалежності в Києві в період з 21 листопада по 3 грудня 2010 року.

19 жовтня поточного року Грузинова було затримано в порядку статті 115 КПК України, йому пред’явлено обвинувачення.

Наступного дня суддею Голосіївського райсуду Києва термін тримання Грузинова під вартою було подовжено до 27 жовтня.

powered by lun.ua