Тігіпко: ми стали ближче до Митного союзу

П'ятниця, 28 жовтня 2011, 19:05

Підписання Україною угоди про зону вільної торгівлі у рамках СНД значно наблизило Україну до вступу до Митного союзу.

Таку думку висловив віце-прем`єр - міністр соціальної політики Сергій Тігіпко в інтерв`ю радіостанції "Эхо Москвы", передає УНІАН.

"Якщо ми говоримо про зону вільної торгівлі (в рамках СНД), то це набагато наближає нас (до Митного Союзу)", - сказав він.

За словами Тігіпка, ратифікація угоди буде позитивним кроком для України.

"Ми одержимо зону вільної торгівлі в рамках країн СНД із невеликою кількістю виключень, на жаль, які все одно ще залишилися", - наголосив він.

Також віце-прем`єр зазначив, що переговори з ЄС проходять нормально, Україна підготувала необхідні зміни свого законодавства і до кінця року буде готова підписати угоду про асоціацію.

"Але є там проблема. У цій угоді немає чітких заяв з боку ЄС про те, що Україна буде членом ЄС. Це викликає у нас тривогу, тому що, зробивши крок, ми не бачимо кінцевого шляху", - сказав Тігіпко.

Як відомо, 18 жовтня 2011 року під час засідання глав урядів країн СНД у Санкт-Петербурзі було заявлено про створення зони вільної торговки в рамках Співдружності.

Угоду про ЗВТ підписали Росія, Україна, Білорусь, Казахстан, Вірменія, Таджикистан, Молдова і Киргизстан. Не підписали угоду Азербайджан, Туркменістан і Узбекистан.

20 жовтня Україна і Європейський Союз узгодили основні параметри торгової частини Угоди про асоціацію.

За словами комісара ЄС з питань торгівлі Карела Де Гухта, це дозволить завершити технічні переговори щодо угоди про асоціацію, включаючи зону вільної торгівлі, до кінця року.powered by lun.ua