НАТО теж підкоригує думку про Україну через Тимошенко

Субота, 29 жовтня 2011, 10:56

Члени НАТО висловлять свою думку щодо виконання Річної національної програми співпраці з альянсом з урахуванням суду над екс-прем'єром Юлією Тимошенко.

Про це в інтерв'ю ZN.UA заявив помічник заступника генерального секретаря НАТО з політичних справ і політики безпеки Джеймс Аппатурай.

Він приїхав в Україну для проведення попередньої оцінки виконання Києвом Річної національної програми співпраці з альянсом.

Аппатурай підкреслив, що остаточну оцінку проведенню реформ в Україні давати поки рано.

"Насамперед, ми повинні надати зібрану нами інформацію нашому міжнародному секретаріату. Далі вона буде передана представникам країн альянсу. Вони, відповідно, повинні сформувати і повідомити думку своїх столиць. Тільки після цього буде сформована остаточна оцінка успішності виконання Україною РНП", - сказав він.

Аппатурай додав, що в цій програмі йдеться не тільки про реформи в секторі оборони та безпеки - РНП стосується також і питань демократичних цінностей, і правової реформи.

Він нагадав, що свого часу генеральний секретар НАТО через прес-секретаря організації висловив своє розчарування справою Тимошенко.

Коментуючи свої зустрічі з українськими чиновниками, Аппатурай зазначив, що жодна зі сторін не ухилялася від обговорення питань демократії, демократичних цінностей і ситуації з цими цінностями в Україні.

"Я ще раз представив позицію НАТО у справі Тимошенко і, в контексті виконання РНП, ми обговорювали питання реформи судової системи і юстиції. У нас дуже хороші, щирі та відкриті відносини. Що, безумовно, ще раз було підтверджено під час обговорення цього делікатного питання", - зазначив представник НАТО.

powered by lun.ua