Асоціація з Україною спровокує конфлікт ЄС з Росією – німецький експерт

Субота, 29 жовтня 2011, 16:04

Внаслідок політичної асоціації України Євросоюз ризикує спровокувати фундаментальний конфлікт з Росією.

Про це у своїй статті для ZN.UA пише німецький експерт, екс-керівник Фонду імені Фрідріха Еберта Вінфрід Шнайдер-Детерс.

На його думку, "втрата" України на користь Європейського Союзу призведе до найвищого напруження у його відносинах з Росією.

"Відвернути конфронтацію можна, мабуть, лише підтримавши обидві ініціативи Росії про утворення, по-перше, загальноєвропейського простору вільної торгівлі "від Лісабона до Владивостока" і, по-друге, загального простору безпеки "від Ванкувера до Владивостока", — вважає автор.

На його думку, укладення Угоди про асоціацію є, ймовірно, останнім реальним шансом для України через певний час стати членом ЄС.

Якщо ця можливість буде втрачена, і президент Віктор Янукович піде на такий ризик через "справи Тимошенко", тоді Україна в найближчому майбутньому необоротно — у будь-якій формі — "возз’єднається" з Росією.

На думку експерта, ЄС має завершити переговори до саміту з Україною в Києві у грудні 2011 року (за необхідності шляхом економічних, але не політичних поступок) і підписати з Україною Угоду про асоціацію та вільну торгівлю в її повному обсязі.

Крім того, вважає він, ЄС має зафіксувати в преамбулі Угоди обумовлену, інституціональну "європейську перспективу", тобто він повинен оголосити про свою принципову готовність прийняти Україну як свого члена, тільки-но умови — особливо "копенгагенські критерії" — будуть виконані.

Експерт також зазначає, що рішення про те, чи буде будь-якій європейській державі надана перспектива інтеграції чи ні, приймається не в Брюсселі, а національними главами держав та урядів країн-членів.

Отже, в "європейській перспективі" Україні відмовляє не Брюссель, а, серед інших, насамперед Берлін, вважає автор.

powered by lun.ua
Усі новини...