Опозиція погрожує припинити обговорення правил виборів

4 перегляди
Четвер, 10 листопада 2011, 14:44

Опозиція пропонує фракціям більшості визначитись з базовим законопроектом щодо виборів народних депутатів до понеділка 14 листопада.

Про це заявив на брифінгу за підсумками засідання відповідної тимчасової спецкомісії її голова Руслан Князевич.

За його словами, на засіданні в четвер більшість спробувала "протиснути в якості базового" законопроект, зареєстрований провладними депутатами.

У свою чергу опозиція пригрозила припинити свою участь у комісії в разі взяття за основу цього документу.

Натомість, за словами Князевича, депутати меншості наполягають на законопроекті, який був узгоджений Венеціанською комісією, а крім того просять врахувати низку своїх вимог.

Зокрема, у вимогах пропонується: 300 депутатів ВР обирати за пропорційною основою, а 150 - за мажоритарною; надати право блокам брати участь у виборах; забезпечити однаковий виборчий бар'єр для партій та блоків, а крім того знизити його.

"Ми готові починати дискусію щодо такого зниження, починаючи з 1%", - сказав Князевич.

Крім того, опозиція вимагає того, щоб закордонні виборчі дільниці утворювалися виключно при закордонних дипломатичних установах та військових формуваннях.

А крім того, учасникам виборів має бути надане право міняти членів своїх комісій.

Також опозиціонери вважають, що помилки у документах мають підлягати виправленню і не повинні бути підставою для зняття кандидата з реєстрації.

Крім того Князевич озвучив низку вимог щодо ступеню захисту виборчих бюлетенів, надання всім кандидатам пропорційного часу для виступів у ЗМІ, тощо.

"Процедурно внести ці нові норми не важко, це можна зробити за день-два, але ми розуміємо, що депутатам більшості потрібно порадитись на вищому політичному рівні. Тому ми очікуємо до 14 години понеділка відповіді представників фракції більшості щодо питань, які ми сьогодні озвучили", - сказав він.

Українська правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua