Тимошенко не підписала протокол

Понеділок, 14 листопада 2011, 09:03

Юлія Тимошенко минулого тижня відмовилася підписувати протокол про пред’явлення їй обвинувачень, бо не згодна з ними.

Про це сказав газеті "Комерсант-Україна" адвокат екс-прем'єра Сергій Власенко.

У п'ятницю Державна податкова служба повідомила, що Тимошенко пред’явлено обвинувачення в організації приховання $165 млн валютного виторгу корпорації "Єдині енергетичні системи України" (ЄЕСУ), розкраданні бюджетних коштів, ухилянні від сплати податків на загальну суму 47 млн грн шляхом уведення схеми розрахунків за товарно-матеріальні цінності й прихованні доходів ЄЕСУ з використанням офшорних компаній.

Власенко повідомив, що в цей час ДПС об'єднала ці чотири кримінальні справи в одну.

"У четвер Юлії Володимирівні було пред’явлене обвинувачення. У п'ятницю слідчі дії також проводилися – слідчий почав її допитувати", - сказав він. 

Власенко не став називати статті, за якими обвинувачується його підзахисна.

"Аргументи – не сильна сторона слідства. У податковій міліції стверджують, що змушені розслідувати цю справу, бо є постанова генерального прокурора Віктора Пшонки, яка поновляє закриту у 2004 році кримінальну справу", - сказав Власенко.

"Вони говорять: вибачте, у нас є документ, який ми повинні виконувати", - додав він. 

Як відомо, Генпрокуратура порушила у відношенні Тимошенко ще низку кримінальних справ. Зокрема, лідер "Батьківщини" обвинувачується у спробі захоплення в 2003 році Лук'янівського СІЗО й замаху на дачу хабара членам Верховного суду.

Крім того, Генпрокуратура перевіряє її причетність до вбивства народного депутата Євгена Щербаня у 1996 році.