Лідер греко-католиків дорікнув Януковичу любов’ю до московського патріархату

Понеділок, 14 листопада 2011, 17:54

Президент України Віктор Янукович надає перевагу Українській православній церкві Московського патріархату і відверто це декларує.

Про це сказав Глава Української Греко-католицької церкви Святослав в інтерв’ю Філадельфійській радіостанції (WWDB 860 am), повідомляє УНІАН.

За словами глави УГКЦ, "чиновники різного рівня навіть підсвідомо копіюють свого Президента і відповідно ставляться до інших конфесій".

Як нагадав Блаженніший Святослав, кілька місяців тому Віктор Янукович видав наказ, аби усі державні чиновники ставилися однаково до всіх конфесій.

За його словами, наказ виконувався по-різному, наприклад, деякі губернатори вважали за потрібне зустрітися з представниками усіх церков, і вони це зробили, а ось в Одесі такого не вийшло.

"Ми в останньому листі від Синоду подякували Президенту за те, що він хоче, аби було однакове ставлення, проте де-факто на місцях такого нема", – наголосив Предстоятель УГКЦ.

Він також подякував українській діаспорі у США за всебічну підтримку церкви в Україні протягом останніх 20 років і висловив думку, що саме особа глави церкви сприятиме її єдності по всьому світу.