Пинзеник: "газовими" рублями Азаров компенсує гроші МВФ

Понеділок, 14 листопада 2011, 19:46

Кабінет міністрів намагається російськими рублями компенсувати брак грошей МВФ.

Так колишній віце-прем’єр, міністр економіки та міністр фінансів Віктор Пинзеник в інтерв’ю "Тижню" прокоментував рішення уряду щодо розрахунків за газ російськими рублями.

"З економічного боку не бачу сенсу чи логіки такого рішення. Пояснення може бути одне - через брак грошей МВФ уряд вирішує позичати в Російської Федерації, але на рівні державного боргу, таким чином потрапляючи в економічну залежність від неї та серйозно ускладнюючи переговірну позицію України в багатьох питаннях", - пояснив Пинзеник.

Він також зауважив, що рішення уряду про розрахунок з Газпромом російськими рублями змінює структуру валютних резервів.

"Взявши у власні резерви рубль, ми переносимо додаткові рубльові ризики в Україну. Я дуже не хотів би, щоб наступного року замість 20 років виходу з рубльової зони Україна "святкувала" щось інше. Фундаментальну ж проблему - дефіцит платіжного балансу - такими діями не вирішити", - заявив Пинзеник.

Як відомо, 14 листопада прем’єр Микола Азаров заявив, що уряд уже майже рік обходиться без ресурсів Міжнародного валютного фонду.

4 листопада постійний представник МВФ в Україні Макс Альєр повідомив, що місія Фонду, яка працювала в Україні з 25 жовтня до 3 листопада, вирішила зробити перерву в переговорах з українською владою.

Разом з тим прем’єр Азаров заявив, що "щільна робота" з МВФ почнеться після перегляду газових угод.

"Українська правда" у Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування

Читайте УП В Google News

Усі новини...