Закон про вибори Рада прийме вже сьогодні?

13 переглядів
Четвер, 17 листопада 2011, 16:20

У четвер закон про вибори може бути ухвалений в цілому.

Про це повідомляють джерела "Української  правди" в парламенті.

За словами співрозмовника, за основу береться цілком новий текст законопроекту, складений в процесі роботи депутатською тимчасовою спеціальною комісією.

У цьому законопроекті майже повністю враховано вимоги опозиції, які, на її думку, унеможливлюють фальсифікації під час виборів.

Співрозмовник також додав, що за трьома суперечливими питаннями так і не вдалося домовитись, однак при цьому він висловив сподівання, що депутати і від більшості і від меншості злагоджено проголосують за законопроект.

У свою чергу інше джерело повідомило, що частина опозиційних депутатів категорично не погоджується голосувати за закон, оскільки там не враховано умов, які опозиція мала б виставити, але не виставила.

Зокрема, йдеться про заборону міняти членів виборчих комісій, а також про те, що оригінали протоколів не можуть отримувати спостерігачі.

"Таким чином оригінали можуть отримувати лише члени комісій, яких неможливо замінити в раді, якщо їх перекуплять. Оскільки копії протоколів не мають юридичної сили, то оскаржити результати буде практично неможливо", - зазначило джерело.

Водночас представник президента у Верховній Раді Юрій Мірошниченко підтвердив, що компромісу досягнуто, однак сказав, що за основу законопроекту взято текст, розроблений президентською робочою групою на чолі з міністром юстиції Олександром Лавриновичем.

"Законопроект, який розглядатиметься у сесійній залі, підтримали 12 з 13-ти членів ТСК, а доповідатиме його голова комісії Руслан Князевич. Важкий, складний компроміс, який робить честь українським політикам, досягнуто", - зазначив Мірошниченко.

Українська правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua