Янукович не виключає, що євроінтеграцію поставлять "на паузу"

Вівторок, 22 листопада 2011, 14:19

Президент Віктор Янукович не виключає, що євроінтеграція України може бути "поставлена на паузу".

Про це він заявив, відповідаючи на запитання журналістів на спільній прес-конференції з президентом Литви Далею Грібаускайте в Києві, повідомляє УНІАН.

Янукович наголосив, що на сьогодні практично завершено переговори щодо підписання угоди про асоціацію з Євросоюзом і залишилось ухвалити лише політичне рішення, зокрема, підписати, а потім ратифікувати цю угоду парламентами країн-членів ЄС.

Президент не зміг сказати, як проходитиме цей процес.

"Ми бачимо, що є політики і є країни, які вважають, що Україна ще не досягла тих критеріїв, які пред’являються нашій країні", - зазначив він.

За словами Януковича, можливо, доведеться зробити паузу, як це вже було у питанні євроінтеграції України.

"Це можна зробити і зараз", - сказав він.

Водночас Янукович наголосив, що процес євроінтеграції загалом для України не буде припинено, оскільки у країні продовжуються реформи.

Він вкотре підкреслив, що для України дуже важлива фіксація в угоді про асоціацію перспективи членства у ЄС.

За словами президента, деякі політики говорять, що цей пункт може ускладнити ратифікацію угоди у деяких парламентах, "але в нас оптимістичний настрій".

"Ми виконуємо сьогодні партнерські зобов’язання, які взяли на себе", - сказав він та нагадав, що Україна завершила переговори щодо створення зони вільної торгівлі з ЄС, виконала першу частину плану дій зі встановлення безвізового режиму.

"Це факти, які є реальністю. Решта буде залежати від деяких обставин", - сказав Янукович, додавши, що ще багато часу до грудневого саміту Україна - ЄС, і переговори тривають.

"Занепокоєння, яке існує, воно є і в нас", - визнав він.