Кернес докупив Харкову стареньких трамваїв

П'ятниця, 25 листопада 2011, 16:45

До Харкова прибули ще чотири старі празькі трамваї.

Про це повідомляє Главное з посиланням на чеський сайт Рrazsketramvaje. За інформацією сайту, до Харкова відвантажені ще чотири вагони Т3.

За словами власника приватної чеської фірми МVO Invest Карела Куна, від самого початку у справі закупівлі трамваїв велись переговори з фірмою МVO Invest, а не з Транспортним підприємством Праги, як повідомляли в Україні.

"Щодо ціни, то вона до копійки відповідає умовам договору, тобто продавець отримав тільки суму за трамвай, а покупець, крім цього, покрив видатки на транспортування, ПДВ, мито, тобто ця сума в Україні інакша від тієї, що її отримали в Празі", - наводить слова Куна "Радіо Свобода".

За даними чеської фірми, вона сама закупила трамваї за ціною 70–100 тисяч крон (приблизно 3,8–5,5 тисяч доларів), залежно від стану техніки.

А ціна, яку довелося заплатити в Україні, набагато вища через високі супутні витрати, пояснює чеський підприємець.

Як повідомив Карел Кун, вартість транспортування одного трамваю з Праги до Харкова становить 150 тисяч крон (понад 8 тисяч доларів), це за цінами чеського перевізника, бо йдеться про нестандартний великий вантаж.

Харків’яни за транспортування трамваїв платили самі, тому Кун не знає, у скільки саме їм це обійшлося.

Крім оплати перевезення, харків’янам довелося ще подбати про високе ввізне мито на вживану техніку на українському кордоні.

Тому Карел Кун вважає, що остаточна ціна одного трамваю, озвучена в харківській мерії, – 150–160 тисяч гривень (20 тисяч доларів), – якраз пояснюється високими супутніми платежами.

Не менше здивування у Празі викликали чутки про те, що придбані Харковом трамваї застарілі, списані й не відповідають технічним нормам. Трамваї цілком у порядку і можуть служити ще багато років, зауважив Карел Кун.

Нагадаємо, мер Харкова Геннадій Кернес планує подати позов на журналістів, які "розповсюдили неправдиву інформацію про вартість і безпеку чеських трамваїв".

Як відомо, Харків придбав у Празі кілька списаних трамваїв. У мерії стверджували, що ціна "беушного" трамвая 140-150 тис. гривень. Разом з тим у Транспортному управлінні Праги повідомили, що трамваї продані за ціною близько 30 тисяч гривень.