Партнерський збір УП. Задонать на дрони та РЕБи

Президент Європарламенту попередив, що Україну не приймуть в європейській родині

Неділя, 27 листопада 2011, 14:55

Президент Європейського парламенту Єжи Бузек підкреслює, що екс-прем'єр Юлія Тимошенко не повинна бути в тюрмі. 

"Юлія, я бажаю Вам мужності і сили в цей важкий момент. Ви не повинні бути у тюрмі", - цитує офіційний сайт Тимошенко звернення Бузека, опубліковане на його сторінці у Facebook.

Президент Європарламенту також висловив занепокоєння погіршенням стану здоров'я Тимошенко.

"На жаль, сьогодні немає що святкувати ані їй, ані Україні. Я отримав підтвердження про погіршення стану здоров'я. Влада має дозволити їй отримати всю необхідну медичну допомогу", - підкреслив він.

На переконання Бузека, останні події в Україні свідчать про недемократичність процесів, які відбуваються в країні.

"Інтенсивність, кількість політично вмотивованих судових процесів, які одночасно були відкриті проти неї, висвітлюють нестачу незалежності української судової системи і партійність української еліти. Політика має бути боротьбою ідей, а не боротьбою судових процесів", - заявив він.

"Як нам розраховувати на щирий політичний діалог між ЄС та Україною, якщо Україна не може вести діалогу всередині?" – підсумував президент Європарламенту.

Водночас у заяві, опублікованій на сайті Європарламенту, Бузек заявив, що українська влада має дозволити обстеження Тимошенко зарубіжними медиками. 

"Українська влада повинна дозволити Тимошенко отримати все необхідне медичне лікування. Я також пропоную українській владі дати можливість незалежним міжнародним лікарям, з дозволу Тимошенко, провести обстеження та запропонувати необхідне лікування. Право на медичне лікування є базовим правом ув’язнених, а відсутність такого лікування у випадку Тимошенко вкрай негативно позначається на репутації української влади", - йдеться в заяві.

 Президент Європарламенту вкотре підкреслив, що судові процеси проти Тимошенко свідчать про недемократичний шлях розвитку України.

"Вибір часу, інтенсивність та кількість політично-вмотивованих судових процесів, відкритих проти неї, пролили світло на відсутність незалежності в судовій системі України та відданість української еліти одній партії", - підкреслив він.

"Україну не приймуть в європейській родині, якщо українська влада не поважатиме європейські стандарти й цінності. Це вибір, який має зробити президент Янукович: чим далі буде Україна від європейських стандартів, тим далі вона буде від реального партнерства з Європейським Союзом", - підсумував Бузек.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Реклама: