Азаров дасть Цушку можливість по-справжньому "трусити" бізнес?

Середа, 30 листопада 2011, 12:28

В Україні може з'явитися ще один орган, який має широкі права у сфері перевірки бізнесу.

У вівторок Кабінет міністрів вніс до Верховної ради законопроект №9508 про внесення змін до закону "Про захист економічної конкуренції", що стосується забезпечення доказів у справах, які розглядають органи Антимонопольного комітету, пише газета "Комерсант-Україна".

Якщо документ буде прийнятий, АМКУ на підставі розпорядження про проведення перевірки зможе безперешкодно входити до приміщень підприємств, вилучати документи та інші носії інформації.

Органи комітету отримають право вимагати від фізичних або юридичних осіб надання усних або письмових пояснень.

Окрім того, відомство зможе опечатувати приміщення, системи комунікацій і місця зберігання інформації на термін до десяти днів.

Вилучені документи зможуть перебувати в АМКУ протягом місяця.

Зараз АМКУ має право залучати органи внутрішніх справ до перевірок, тільки якщо підприємство перешкоджає їх проведенню, нагадує видання.

Якщо компанія відмовляється надати необхідну інформацію, дає недостовірну чи неповну інформацію, АМКУ може лише призначити штраф на суму не більше 1% від виручки підприємства за останній рік.

При цьому з 485 млн. грн. штрафів, призначених за останні дев'ять років, компанії сплатили лише 4%.

Законопроектом пропонується наділити АМКУ широким колом повноважень, якими зараз володіють лише МВС, СБУ та Державна податкова служба.

Економічна правда