Влада відмовилася добудовувати лікарню, за яку бралася дружина Ющенка

П'ятниця, 4 листопада 2011, 15:24

Держава не добудовуватиме Всеукраїнський центр охорони здоров`я матері і дитини майбутнього ("Дитяча лікарня майбутнього").

Про це заявила голова комітету Верховної Ради з питань охорони здоров`я Тетяна Бахтєєва в ході III Міжнародної конференції з добродійності на тему: "Хто допоможе медицині одужати: пошук рецепту" в Києві, повідомляє УНІАН.

Вона зазначила, що питання про завершення будівництва дуже актуальне для України, воно зафіксовано у відповідному проекті постанови ВР, проте сьогодні держава не може взяти на себе відповідальність щодо завершення будівництва.

"Це – не державний і не урядовий проект. Хоча ми розуміємо, як це необхідно, розуміємо виняткову важливість такої лікарні для нашої країни", - заявила Бахтєєва.

Вона зазначила, що гроші збиралися як простими людьми, так і благодійниками.

"Більш як 12 млн. дол. вніс Фонд Ріната Ахметова "Розвиток України", а також кошти збиралися фондами меценатів - Колеснікова, Звягільського, фондом Пінчука. Було зібрано 50 млн. доларів", - зазначила Бахтєєва.

"Частина грошей ще є, частину витрачено. Але, окрім фундаменту п’яти майбутніх будівель, сьогодні на території Феофанії, яку виділено для будівництва лікарні, поки що нічого не немає", - сказала вона.

Як зазначено на сайті "Дитячої лікарні майбутнього", створення Всеукраїнського центру охорони здоров’я матері і дитини передбачено указом президента від 6 грудня 2005 року та постановою Кабінету міністрів від 25 травня 2006 року.

У цій постанові Кабміну сказано, що "функції замовника будівництва Центру здійснюватиме клінічна лікарня "Феофанія" Державного управління справами".

Як сказано на сайті фонду "Україна 3000", згідно з договором між Благодійним фондом "Дитяча Лікарня майбутнього" та ДУС, "Державне управління справами здійснює процес будівництва", а названий фонд "відповідає за проектування лікарні, затверджує її медичне завдання, оснащує лікарню та навчає фахівців, які будуть у ній працювати".

Капсула у фундамент "Дитячої лікарні майбутнього" була закладена 16 березня 2006 року на території лікарні "Феофанія" в Києві.

Під час телемарафону "Дитяча лікарня майбутнього" 17 грудня 2006 року було зібрано більш як 262 млн. грн. добродійної допомоги.

20 жовтня 2011 року депутат Геннадій Москаль попросив генпрокурора провести ретельну перевірку всіх обставин так і не розпочатого будівництва "Дитячої лікарні майбутнього" і встановити, куди поділися зібрані добродійні кошти.

Того ж дня у фонді "Дитяча лікарня майбутнього" заявили, що перевірки контролюючих органів не виявили порушень у його роботі.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування