Власенко: Янукович "сидить у памперсі" перед маленькою жінкою

4 перегляди
Понеділок, 12 грудня 2011, 12:45

Вердикт Апеляційного суду Києва у "газовій справі" проти Юлії Тимошенко буде залежати від президента Віктора Януковича, переконаний адвокат Сергій Власенко.

"У справі Тимошенко є одна головна зацікавлена особа. Ім'я її – Віктор Федорович Янукович", - сказав захисник в інтерв'ю газеті "Комерсант-Україна".

"Тому від того, чи вистачить у нього політичної волі, ресурсу протиснути потрібне йому неюридичне рішення, і залежить вердикт Апеляційного суду", - сказав він.

Власенко вважає "дуже показовим" самовідвід судді Горб, яка мала статус доповідача у справі в Апеляційному суді Києва з 9 до 29 листопада.

"Він означає, що адміністрація президента не може забезпечити тотальний контроль над усіма суддями Апеляційного суду. Якщо адміністрація президента зможе забезпечити такий контроль для ухвалення вигідного рішення – вердикт буде один", - сказав адвокат.

"Якщо раптом самовідвід візьмуть і інші задіяні в процесі судді – Павленко й Осипова, – то ситуація буде дуже показовою. Це означатиме, що суддів, які не готові ухвалювати неправосудні рішення, просто "пресують", - додав він. 

Крім того, за словами Власенка, щоб відповістити на запитання про вердикт, спочатку потрібно отримати відповідь на інше питання: "Чи прагне президент Янукович у Європу чи, всупереч волі більшості українців, прагне в якісь інші союзи?". 

На думку адвоката, Януковичем у випадку з Тимошенко "рухає страх".

"Він боїться єдиного політичного конкурента, який може позбавити його влади. Він, великий двометровий пацан із Донецької області, сидить у душі в памперсах перед цією маленькою жінкою", - заявив Власенко. 

Зі свого боку, захист Тимошенко наполягатиме на скасуванні вироку Печерського райсуду Києва.

"Вирок, винесений Родіоном Кірєєвим, ні на чому не базується, він незаконний, і його потрібно скасовувати у зв'язку з відсутністю в діях Тимошенко складу злочину: у них немає порушення закону", - сказав Власенко.

"У рішенні є й інші нестиковки: їй інкримінують підписання документа, але в матеріалах справи немає його оригіналу; їй інкримінують збитки, а збитків як таких немає; їй говорять, що своїми директивами вона щось порушила, але в директивах навіть немає газової формули, а є лише її елементи", - зазначив він.

"Наприклад, якщо ціну газойля поставити в чисельник, то ми вийдемо на одну вартість газу, а якщо в знаменник – то на іншу. Отож, у директивах не написано, куди її ставити – це вже робили в НАК "Нафтогаз України". Така юридична складова справи", - підкреслив адвокат.

Власенко стверджує, що "стаття 365 Кримінального кодексу була застосована Кірєєвим неправильно", а в Печерському суді "не були доведені елементи складу злочину, який інкримінується Тимошенко".

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua