Країнам ЄС пригрозили падінням рейтингу

5 переглядів
Понеділок, 12 грудня 2011, 16:12

Одне із трьох найбільших світових рейтингових агентств Moody's попередило, що в першому кварталі 2012 р. перегляне свої оцінки кредитоспроможності країн ЄС.

Причиною цього стало те, що п'ятнічний саміт Євросоюзу не зняв погроз стабільності єврозони, передає ВВС.

У свою чергу британському прем'єру Девиду Кемерону доведеться звітувати перед парламентом країни за те, що він у Брюсселі відмовився підтримати франко-німецький антикризовий план.

Таким чином, він заблокував спроби зробити цей пакт обов'язковим для всіх 27 країн-членів ЄС. И франко-німецька пропозиція про внесення поправок у визначальний для Євросоюзу Лісабонський договір була відкинута, оскільки вона вимагає згоди всіх 27 членів ЄС.

Нова європейська угода передбачає, зокрема, ліміт в 0,5% від ВВП на річний структурний дефіцит, автоматичні штрафні санкції у випадку перевищення ліміту дефіциту в 3% ВВП, а також надання національних бюджетів на розгляд Європейської комісії, що одержує право вимагати їхнього перегляду.

У той же час переглянутий акт стабільності й економічного росту й пакет шести законодавчих документів по економічному управлінню в Євросоюзі набувають чинності 13 грудня, заявив заступник голови Єврокомісії Оллі Рен, передає Інтерфакс.

"Цей пакет дає нам стільки інструментів, скільки необхідно, щоб гарантувати бюджетну дисципліну й стабілізацію європейської економіки й щоб запобігти новій кризі", - заявив він.

Рен нагадав, що ініціатива "Six-Pack" була висунута Європейською комісією у вересні 2010 року, а восени їх схвалили 27 країн ЄС і Європарламент.

Заступник голови Єврокомісії вказав, що, згідно з новими правилами, починаючи з 13 грудня, всі держави-члени ЄС, що мають бюджетний дефіцит, повинні дотримуватися спеціальних рекомендацій Ради ЄС. Для країн єврозони невиконання цих вимог може привести до штрафних санкцій.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua