Польща запевняє, що арешт Тимошенко саміту не завадить

Вівторок, 13 грудня 2011, 08:40

Міністерство закордонних справ головуючої в Європейському Союзі Польщі вважає можливим парафування Угоди про асоціацію України з ЄС до кінця поточного року.

Про це повідомили у прес-службі міністерства, відповідаючи на запит УНІАН.

"На нашу думку, шанс на парафування Угоди про асоціацію (України з ЄС) в 2011 році існує", - відзначило МЗС Польщі.

Міністерство, коментуючи формальний повторний арешт екс-прем’єра Юлії Тимошенко, відзначило, що ця справа не приведе до зриву запланованого на 19 грудня саміту Україна- ЄС у Києві.

"Саміт ЄС-Україна запланований на 19 грудня, і на сьогодні ніщо не вказує на те, що він мав би бути відміненим", - відзначила прес-служба.

Як відомо, раніше представники влади Польщі, яка вперше в історії головує в Євросоюзі в другій половині 2011 року, неодноразово заявляли, що сподіваються на парафування угоди про асоціацію між Україною на грудневому саміті в Києві.

Водночас європейські політики та експерти висловлювали песимістичні прогнози, зауважуючи, що через "справу Тимошенко" саміт навіть може не відбутися.

Найбільший безпосередній західний сусід України - Польща, яка підписала договір про асоціацію з ЄС наприкінці 1991 року (набув чинності на початку 1994 року), вступила в європейське об`єднання у травні 2004 року.

powered by lun.ua