У ЄС хочуть оголосити про завершення переговорів, але ще є "відкриті питання"

6 переглядів
Субота, 17 грудня 2011, 09:55

Президент Ради ЄС Херман ван Ромпей сподівається, що під час саміту Київ і Брюссель зможуть оголосити про завершення переговорів щодо угоди про асоціацію.

"Ми хотіли б мати можливість оголосити про те, що переговори завершені", - заявив президент Ради ЄС у письмовому інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна".

За словами ван Ромпея, це дозволить почати інформувати громадян як України, так і Євросоюзу про угоду, "оскільки вона потребує демократичної підтримки, перш ніж документ зможе коли-небудь набути чинності".

Говорячи про парафування, президент Ради ЄС зазначив, що насамперед сторони повинні дійти остаточної згоди щодо тексту самого договору.

"Парафування є актом, який відбувається, коли погоджений текст Угоди технічно готовий для затвердження головними переговорниками", - зазначив він.

"Поки в нас усе ще залишаються відкриті питання, парафування цілком очевидно не буде можливе на саміті", - підкреслив ван Ромпей.

На запитання про можливість набуття чинності частиною Угоди про асоціацію - положення про зону вільної торгівлі, він відповів, що ЄС хоче отримати "комплексну, засновану на цінностях угоду між ЄС і Україною".

"Тільки така угода наблизить нас до стратегічної мети", - заявив ван Ромпей.

"В інших міжнародних угодах є прецеденти, коли деякі елементи тимчасово застосовуються або застосовується на тимчасовій основі. Але поки ще рано міркувати про такі випадки, і наші цілі залишаються дуже чіткими", - додав він.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua