Збір на купівлю комплексу важкого дрону для 48 ОШБ

Більшість ухвалила у першому читанні закон про землю

П'ятниця, 9 грудня 2011, 13:22

Верховна Рада ухвалила в першому читанні проект закону "Про ринок земель".

За нього проголосували 245 із 290 депутатів, зареєстрованих в сесійній залі. Фракції "НУ-НС" і "БЮТ-Батьківщина" не брали участі в голосуванні.

Даним законом мораторій на продаж земель сільського господарського призначення передбачено продовжити до 2013 року, повідомляє УНІАН.

При цьому іншим голосуванням Верховна Рада відмовилася продовжити мораторій на продаж землі сельгосппризначення до 2013 року, повідомляє "ЛІГАБізнесІнформ".

Голова комітету ВР з питань аграрної політики та земельних відносин Григорій Калетнік (Партія регіонів) наголосив, що законопроект "Про ринок земель" пропонує, щоб купувати землі могли лише громадяни України і держава.

За його словами, земельні ділянки сільгосппризначення, придатні для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, можуть здобувати у власність лише: громадяни України; держава в особі державного земельного банку, відповідних органів державної влади, Ради міністрів АР Крим; територіальна громада села, селища, міста в особі сільських, селищних, міських рад.

Він зазначив, що молоді спеціалісти, фермерські господарства, одержуватимуть землю за спеціальною пільговою процедурою.

Калетнік наголосив, що за законопроектом одна особа зможе купити не більше 100 га землі.

Він також поінформував, що проект передбачає обмежити оренду земель на території одного району і однієї області.

За словами Калетніка, фізична чи юридична особа зможуть орендувати в районі не більше 6 тис. гектарів землі і в області – не більше 5% земель сільгосппризначення. Він додав, що дана особа має бути обов’язково зареєстрована за місцем розташування землі.

Калетнік зазначив, що це дозволить збільшити щорічно надходження до місцевих бюджетів на 4 мільярди гривень.

Іноземці, особи без громадянства, юридичні особи не можуть набувати у власність землі сільськогосподарського призначення за цивільно-правовими договорами.

Продаж земельних ділянок сільгосппризначення державної або комунальної власності (права оренди), не наданих у користування, на яких відсутні господарські будівлі і споруди та інші об’єкти нерухомого майна, здійснюється на конкурентних засадах (аукціонах), крім випадків, визначених Земельним кодексом України.

Стартова ціна продажу земельної ділянки сільгосппризначення державної чи комунальної власності (права оренди) не може бути нижчою за її вартість, визначену на підставі експертної грошової оцінки.

Забороняється змінювати цільове призначення ділянок сільськогосподарського призначення, розташованих за межами населених пунктів, які були набуті із земель державної та комунальної власності протягом 10 років з дня укладення договору відчуження.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Реклама: