Екс-посол Чехії: Українська влада мститиме за притулок Тимошенку

Вівторок, 10 січня 2012, 07:39

Екс-посол Чехії в Україні Павел Маша вважає, що українська влада мститиметься чехам за надання політичного притулку Олександру Тимошенко.

Про це він заявив у інтерв’ю "Deutsche Welle", коментуючи надання притулку чоловіку засудженої екс-прем’єра України.

Екс-посол сказав, що поділяє думку тих дипломатів та коментаторів, які вважають, що це "позначиться неодмінно" на взаєминах України та Чехії.

"Насамперед на відносинах економічних. За тої урядницько-бюрократичної сваволі, яка панує в Україні, чеським підприємцям, які зацікавлені в тих чи інших державних замовленнях, обов’язково встромлятимуть палиці в колеса", - вважає Маша.

"Мститимуться, як мстилися за політичний притулок Богдану Данилишину", - переконаний екс-посол Чехії.

Він вважає, що рішення про надання Олександру Тимошенку політичного притулку в Чехії ухвалювали "ідеалісти".

"За моїми спостереженнями, в Міністерстві внутрішніх справ існує два угруповання: так звані "прагматики" і так звані "ідеалісти". Перші, коли йдеться про такі делікатні справи, як політичний притулок, виходять з економічних інтересів, а другі – більше дбають про імідж Чехії як традиційної захисниці прав людини", - зазначив дипломат.

"У випадку з Олександром Тимошенком перемогли "ідеалісти", до яких, між іншим, належить і міністр Ян Кубіца", - додав Маша.

Водночас, екс-посол не вважає, що Олександр Тимошенко хоче сховати в Чехії капітали свої дружини: "Нісенітниця!", - сказав він, реагуючи на подібні заяви.

"Як відомо, Юлія Тимошенко мала підприємницькі контакти не в одній країні Європейського Союзу, тож операція "Схованка", якби вона й справді була потрібна подружжю Тимошенків, могла здійснюватися в будь-якій з них. Не конче в Чехії", - сказав Маша.

"До того ж, щоб "сховати капітал", зовсім не треба тікати з країни перебування. Така заява позбавлена логіки. А крім того, за деякою  інформацією, думка залишитися в Чехії з’явилася в Олександра Тимошенка ще перед засудженням його дружини", - зазначив він.

"Якщо говорити про мотиви його поведінки, то я маю більшу довіру до джерел партії "Батьківщина", ніж до урядових", - додав екс-посол.

"Українська правда" у Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування