Тимошенко попередила, що нова влада денонсує здачу української труби

8 переглядів
Вівторок, 10 січня 2012, 14:21

Екс-прем'єр Юлія Тимошенко заявляє, що контракт із Росією дозволяє змінити ціну на газ без штрафних санкцій.

Про це йдеться у її листі до Верховної ради.

"Я закликаю українську владу притримати свій запал і не чіпати ГТС та інші стратегічні об’єкти. Українське суспільство та український парламент я прошу захистити газотранспортну систему від апетитів Януковича та його родини", - йдеться у її листі.

Вона також попередила, що "нова, демократична, патріотична влада обов’язково денонсує договір про здачу ГТС, як і сумнозвісні Харківські угоди".

"Контракт на постачання газу, підписаний із Росією у 2009 році, передбачає як формування ціни на газ за європейською формулою, так і зміну такої ціни без будь-яких штрафних санкцій та здачі національних інтересів", - йдеться у листі.

За її словами, це передбачено у пункті 4 статті 4 контракту.

Також вона назвала "обманом" переконування в тому, що нашу ГТС "обійдуть" за допомогою нових трубопроводів, і вона залишиться без обсягів для транспортування природного газу.

"Для дилетантів, людей з купленою базовою освітою та професорськими званнями хочу пояснити, що жоден ідіот не буде вкладати сотні мільярдів в розбудову газотранспортних коридорів тільки для того, щоб обійти Україну", - зазначила вона

"Таки треба було добре вчитись, щоб розуміти, що "Північний потік" з самого початку будувався для ДОДАТКОВИХ обсягів російського природного газу, який Росія разом з європейськими інвесторами планує видобувати на потужних Ямальських газових родовищах. І це, до речі, ніхто ніколи не приховував", - написала Тимошенко.

"Порцією локшини на вуха" вона назвала слова про те, що ГТС є купою металобрухту, яка не здатна виконувати свою основну функцію.

"Я відповідально стверджую, що наша ГТС в повному технічному порядку і може здійснювати транспортування газу без втрат та аварій ще достатньо тривалий час", - наголосила Тимошенко.

"Наша ГТС потребує деякої розумної модернізації, але, по-перше, - це не є критичним для нормальної роботи, а по-друге, – максимум фінансових ресурсів, які для цього потрібні – це 2,5 млрд. доларів. І щоб забезпечити це фінансування, необхідно виконати угоду з ЄС, якою передбачене довгострокове фінансування такої модернізації ЄБРР під мінімальні відсотки", - зазначила Тимошенко.

Також вона розкритикувала заяви про те, що українська ГТС коштує лише 20 млрд. доларів.

"За найскромнішими оцінками в сьогоднішніх цінових координатах наша ГТС коштує більше 200 млрд. євро", - наголосила вона.

Українська правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua