Європартнери "регіонів": процеси в Україні нашим цінностям не відповідають

6 переглядів
П'ятниця, 20 січня 2012, 09:09

Євросоціалісти не планують відкликати угоду про співпрацю з Партією регіонів, але чекають від них "сильного сигналу" про просування у захисті прав людини й верховенства права.

Таку позицію групи Прогресивного альянсу соціалістів і демократів у Європарламенті озвучив віце-президент групи з питань зовнішньої політики Європарламенту Лібор Ручек.

"Зараз ми не кажемо, що угода буде відкликана, буде зроблена її оцінка. Угода діє до кінця цього року, і ми сподіваємося, що вже найближчим часом Партія регіонів займе сильну позицію щодо захисту прав людини й верховенства права в Україні. Це наші очікування", - сказав Ручек.

Він нагадав, що угода про співробітництво була підписана для того, щоб "допомогти Україні, Партії регіонів наблизитися до ЄС".

"Ми очікуємо, що наші партнери також будуть поважати цінності, на яких базується європейська інтеграція. А процеси, які є в Україні, зокрема, щодо екс-прем'єра Юлії Тимошенко, цим цінностям не відповідають", - вважає європейський політик.

Ручек запевнив, що європейські соціалісти підтримують європейську інтеграцію України.

"В Україні всі найбільші політичні партії хочуть просуватися по шляху європейської інтеграції. Ми це підтримуємо. З іншого боку, ми також очікуємо, що всі політичні партії в Україні, а також Партія регіонів будуть дотримуватися напрямку підтримки верховенства права, демократії, прав людини", - сказав він.

"Це те, що ми хотіли б бачити, і це було причиною того, чому ми підписали цю угоду", - пояснив причини підписання угоди соціаліст.

Разом з тим, він визнав, що "іноді є деяке розчарування", стурбованість у зв'язку із ситуацією навколо Тимошенко.

"Ми цьому зовсім не раді. Кращий спосіб - вести відкритий діалог, казати про питання, щодо яких іноді ми не згодні, і в такий спосіб поліпшити або змінити ситуацію", - упевнений Ручек.

Відповідаючи на запитання про можливі строки оцінки угоди, віце-президент ПАСД сказав, що "дедлайну немає".

"Але, як я сказав, ми хотіли б бачити сильний сигнал, що Партія регіонів рухається в цьому напрямку по зміцненню верховенства права в Україні", - знову підкреслив європейський політик.

Раніше ЗМІ з посиланням на лідера групи соціалістів і демократів Ханне Свободу повідомили, що ця політична група має намір відкликати угоду про співробітництво з Партією регіонів.

ПАСД є другою за чисельністю групою в Європарламенті. Перша - група ЄНП, партнером якої є серед інших партія "Батьківщина".

Інтерфакс

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua