Світу скаржаться на цензуру в Україні через автора вірша "Убий піда**са"

Четвер, 26 січня 2012, 12:36

Український центр Міжнародного ПЕН-клубу заявляє про цензурування письменників, журналістів, науковців і громадських активістів в Україні.

Про це йдеться у заяві, поширеній організацією у четвер у зв’язку зі скандалом через вірш письменника Юрія Винничука "Убий підараса", повідомляє "Українська правда. Життя".

Як відомо, 23 січня до Винничука додому прийшли міліціонери і зажадали письмових пояснень із приводу його вірша, прочитаного декілька місяців тому в Києві на фестивалі "Ніч еротичної поезії".

Підставою до таких дій стала скарга депутата Верховної Ради від Комуністичної партії України Леоніда Грача до прокуратури, – про те, що згаданий вірш є нібито порнографічним твором, а також містить у собі заклики до насильницького повалення наявної влади.

"Український ПЕН-центр поділяє позицію письменника щодо протиправних дій державних органів", - йдеться у заяві, підписаній віце-президентами Українського центру Міжнародного ПЕН-клубу Андрієм Курковим і Миколою Рябчуком.

Український ПЕН-центр "звертає увагу української та міжнародної громадськості на небезпечну тенденцію відновлення політичної цензури в Україні та дедалі численніші приклади тиску з боку міліції, прокуратури та служби безпеки на письменників, журналістів, науковців і громадських активістів".

"В останні два роки, за президентства Віктора Януковича, ця тенденція, на жаль, набула системного характеру", - зазначено в заяві.

"Український ПЕН-центр закликає органи влади припинити політичні переслідування в Україні, обмеження свободи слова та втручання в літературно-мистецьку діяльність. Закликаємо українських письменників і митців, а також закордонних колег приєднатися до нашого протесту", - заявляє організація.

Міжнародний ПЕН-клуб є неурядовою організацією, яка об’єднує письменників, драматургів, есеїстів, новелістів і редакторів. Її членами є понад 20 000 письменників у більше як 100 країнах світу.

ПЕН-клуб складається з національних центрів, які мають свою структуру, керівництво і членів.

Український центр міжнародного ПЕН-клубу очолює Євген Сверстюк.

powered by lun.ua