Янукович дозволить комуністці з держархіву дещо прикрити?

П'ятниця, 27 січня 2012, 15:14

Голова Державної архівної служби Ольга Гінзбург вважає, що українські архіви є надмірно відкритими.

Про це вона сказала на прес-конференції в п'ятницю. 

"Архіви в нас сьогодні вже цілком відкриті. Ми настільки відкрилися, що якби моя воля була, то я б половину закрила", - сказала голова держархіву.

При цьому Гінзбург відзначила, що надмірна відкритість українських архівів часом призводить до того, що іноземні дослідники намагаються вилучити з них документи.

У той же час, за її словами, архіви інших країн своїми документами діляться досить неохоче.

Разом з тим голова держархіву вважає, що часом дуже закрито поводяться галузеві архіви, зокрема, Міністерства внутрішніх справ і Служби безпеки України.

Волночас, як повідомляє прес-служба ЦДВР, голова Держархівслужби повідомила, що президент України підписав указ, яким зробив її державним експертом з питань таємниць, таким чином розширивши її особисті повноваження як очільника архівного відомства.

Повноваження експерта дозволяють "здійснювати віднесення інформації до державної таємниці, зміни ступеня секретності цієї інформації та її розсекречування".

Окрім того, Гінзбург дала публічну обіцянку сісти за круглий стіл з істориками та обговорити проблеми доступу до архівів радянського періоду, зокрема щодо доступу до інформації про жертв репресій та порушення прав людини.

"Давайте зберемося в лютому, навіть раніше, бо ці питання дуже нагальні і їх треба розв’язувати", - зазначила Гінзбург.

Як відомо, екс-директор Департаменту архівного забезпечення СБУ Володимир В'ятрович побоюється зловживань при вилученні документів з Національного архівного фонду у випадку прийняття законопроекту про уточнення процедури збереження архівних документів у редакції, прийнятої в першому читанні.

Українська правдаpowered by lun.ua