Табачник викине зі шкільного курсу предмет "історія України"?

26 переглядів
518
Субота, 18 лютого 2012, 14:57

Згідно з проектом нових навчальних планів для 5-9 класів, зменшується кількість уроків української мови та літератури, а предмет "історія України" взагалі зникне.

Як пише в суботу "Дзеркало тижня. Україна", з новими типовими навчальними планами для середньої школи, розробленими в Міносвіти, мало змогу ознайомитися дуже вузьке коло лояльних до нього освітян. Та й то під грифом "Проект".

Як повідомляють поінформовані джерела, відповідний наказ уже підписаний міністром освіти Дмитром Табачником і офіційно зареєстрований під №93 від 01.02.2012 року.

У новому навчальному плані скорочено кількість уроків української мови. Тепер їх буде лише по два на тиждень. Кількість годин на її вивчення української літератури у 7, 8 та 9 класах також зменшується.

"Та ще гірша ситуація складається з історією України. За задумом керівництва Міносвіти, цей предмет як такий взагалі зникне з розкладу шкільних уроків (хоча традиційно викладався навіть у Радянському Союзі). Натомість з’явиться новий, інтегрований курс — історія, в якому буде поєднано всесвітню історію та історію України", - пише видання.

"Дзеркало тижня" зазначає, що досвід викладання інтегрованого курсу історії існує в інших країнах. Наприклад, у Росії. Згідно з навчальними програмами, історія рідної країни становить у ньому близько третини всього матеріалу. У дев’ятому класі російських шкіл з’являється окремий предмет "Історія Росії".

"Наші ж старшокласники і далі інтегруватимуться. Оскільки навчальних планів для десятого та одинадцятого класу не розроблено, про подальшу долю предмету "Історія України" ніхто нічого певного сказати не може", - йдеться в матеріалі.

Разом з тим, планується скоротити кількість уроків, відведених на вивчення історії.

"У п’ятому класі тепер матимемо один урок на тиждень замість двох (отже, вилучено приблизно 34 уроки за рік). У восьмому і дев’ятому класах курс скоротили на 0,5 години на тиждень (за рік це приблизно 17 уроків)", - пише "Дзеркало тижня".

Водночас відзначається, що загальна кількість уроків на тиждень у 5-9 класах збільшиться на 4-6.

Авторизуйтесь щоб писати коментарі
Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит. У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення
IP: 212.15.135.---andriy-lawyer..
Валерий Владиславский, вибачте, аое Ви дурник наївний, який ніколи не вивчав польську мову і не знає, як це важко, а Ваші ідіотські фантазії про те, що польська мова зрозуміла всім залиште при собі, бо це маячня ідіота. Приїздили поляки і без перекладача їх майже не зрозуміти, бо мова слов`янська, але має більше 50% іншомовний слів (неслов`янького походження), щодо простояння це можна виріштит просто, треба провести декацапінізацию України, кацапам вивчити українську мову і проблема зникне назавжди, а щодо Тягнибока, так би така людина, як Тягнибок ула при з 1991 року, кацапня тупа не гавкала б і України була б набагато більше розвиненою
IP: 109.122.16.---Lviv49..
zmaylo: Валерий Владиславский:[/B Вообще-то я предлагаю сделать государственным языком Украины ПОЛЬСКИЙ ЯЗЫК по трем причинам: 1/Язык нам понятен и легко учится 2.Язык славянский, но пишется латиницей, что облегчит интеграцию в ЕС Звичайно, до того, перейняти католицьке віроісповідання, - це позбуде всі внутрішні релігійні конфлікти і запеспечить протистояння Ісламу, а найголовніше дасть позбутись 3/4 російськомовних депутатів,- росіян і хахлів - яничар. Якщо ця братія не зугарна вивчити українську державну мову, то де ж їм братись за польську, чеську або інші словянскі мови з латинською абеткою? І останитесь ви самі з кирилицею. Не вмер Гаврило, то болячка вдавила! Мабуть постарайтесь вивчати таки єдину державну - УКРАЇНСЬКУ!
Якщо я вірно зрозумів, "хохли-янучари" - це ті,хто голосував за Януковича?Тоді це гарний об'єднувачий термін для тих лохів...
IP: 195.189.196.---dgadavin..
При владі зібрались "політики" діяння яких межують з загрозою державної безпеки!
IP: 220.239.99.---zmaylo..
Валерий Владиславский:[/B Вообще-то я предлагаю сделать государственным языком Украины ПОЛЬСКИЙ ЯЗЫК по трем причинам: 1/Язык нам понятен и легко учится 2.Язык славянский, но пишется латиницей, что облегчит интеграцию в ЕС 3.Введение польского государственного языка на Украине устранит противостояние украинскоязычного и российскоязычного народов и четвертое, не главное, но приятное - Тягнибок будет уже не нужен!
**** Звичайно, до того, перейняти католицьке віроісповідання, - це позбуде всі внутрішні релігійні конфлікти і запеспечить протистояння Ісламу, а найголовніше дасть позбутись 3/4 російськомовних депутатів,- росіян і хахлів - яничар. Якщо ця братія не зугарна вивчити українську державну мову, то де ж їм братись за польську, чеську або інші словянскі мови з латинською абеткою? І останитесь ви самі з кирилицею. Не вмер Гаврило, то болячка вдавила! Мабуть постарайтесь вивчати таки єдину державну - УКРАЇНСЬКУ!
IP: 37.19.210.---jatagan..
=гонта55 ==Не можна так! Це спеціально вороги України поставили і так довго тримають Табачника щоб перевести стрілку на єврейство, розкручуючи антисемітизм в Україні,чекають і не-дочекаються що може знайдеться якийсь хворий дебіл і зробить те про що Ви пишете, а потім вони будуть піднімати антиукраїнську бурю у всьому світі. А Табачник прекрасно все розуміє і спеціально це робить, бо такий самий лютий ворог як українського, російського так і єврейського народів, що своєю антиукраїнською діяльністю розкручує хвилю антисемітизму та русофобства в Україні. Таких виродків треба судити міжнародним судом!
Усі коментарі