У Європарламенті назвали вирок Луценку "драконівським"

Понеділок, 27 лютого 2012, 20:17

Вирок у справі екс-міністра внутрішніх справи Юрія Луценка "надзвичайно драконівський".

Таку думку озвучив співголова Комітету парламентської співпраці "ЄС-Україна" Європейського парламенту Павел Коваль, якого цитує УНІАН.

"Цей вирок звертає увагу тим, що там взагалі немає ознак корупції. Навіть якщо припустити, що звинувачення мають підстави, то це типовий "службовий проступок", - сказав він, коментуючи справу.

Коваль заявив, що ув’язнення Луценка однозначно буде негативно сприйнято в Європейському Союзі, інтеграцію з яким українська влада декларує своєю головною ціллю.

"Цей вирок точно не додає доброї слави українському правосуддю та тому, що діється в Україні", - відзначив євродепутат, котрий представляє в Європарламенті Польщу.

Він додав, що Кримінальний кодекс, на базі якого ухвалено вирок Луценку, теж викликає багато зауважень європейських політиків.

Водночас Коваль зазначив, що справа Луценка не призведе до зриву парафування узгодженої наприкінці минулого року угоди про асоціацію України з ЄС, зауваживши, що насправді парафування не є принциповим для наближення Української держави з євроспільнотою.

"Це не ключова справа, а ключовим є те, що якщо будуть серйозні сумніви стосовно демократії в Україні, проблеми з доступом опозиції до ЗМІ під час виборчої кампанії, то все це може накластися та з’являться сумніви, чи Україну в принципі можна розглядати в тих самих категоріях, як ми її розглядати кілька років тому, а саме: держави, яка готова до євроінтеграції", - сказав євродепутат.

Як відомо, 27 лютого Печерський райсуд Києва засудив Луценка, котрий працював в уряді Юлії Тимошенко, до 4 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

powered by lun.ua