Ставнійчук пояснила, чому не пройшла омбудсмен від "регіоналів"

Субота, 10 березня 2012, 21:51

Парламентський комітет з прав людини законно відхилив кандидатуру Валерії Лутковської на посаду омбудсмена.

Таку думку висловила член Венеціанської комісії, радник президента Марина Ставнійчук в ефірі 5 каналу, повідомляє ЛігаБізнесІнформ.

За її словами, правовою вимогою до кандидатури на цю посаду є наявність досвіду правозахисної роботи.

"Очевидно, комітет Верховної Ради з прав людини виходив з формально-юридичних вимог до відповідної кандидатури", - зазначила Ставнійчук.

"Досить проблематично виглядає ситуація, коли на посаду уповноваженого з прав людини номінується людина, яка від імені уряду представляла Україну в Європейському суді. Однак, справи України в цих питаннях не на найвищому рівні", - сказала радник президента.

Говорячи про чинного уповноваженого з прав людини, Ставнійчук підкреслила, що Ніна Карпачова працювала добре на цій посаді.

Вона вважає, що сьогодні на посаду уповноваженого з прав людини можна було б розглядати як кандидатуру Євгена Захарова, так і Карпачової. "Є багато інших достойних кандидатур", - зазначила радник президента.

Як повідомлялося, Комітет з прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин Верховної Ради порекомендував парламенту призначити правозахисника Захарова на посаду уповноваженого з прав людини.

Кандидатуру Лутковської в Раду внесли народні депутати від Партії регіонів.powered by lun.ua