У Азарова вирішили виділити на єворінтеграцію цілий орган

10 переглядів
Понеділок, 12 березня 2012, 09:37

Уряд планує створити новий державний орган, відповідальний за євроінтеграцію.

Про це пише газета Комерсант.

Керівником органа буде Василь Філіпчук, що займає посаду глави департаменту політики й безпеки Міністерства закордонних справ.

В уряді необхідність формування нової структури лобіює перший віце-прем'єр Валерій Хорошковський.

Хорошковський і Філіпчук знайомі давно, а останнім часом неофіційно співробітничали з питань інформаційної політики першого віце-прем'єра, стверджує один зі співрозмовників видання. 

Філіпчук не став коментувати інформацію про можливість його переходу на нову посаду, але підтвердив, що знає про плани створення нового координаційного органа.

Дипломат додав, що він буде сформований на базі існуючого департаменту європейської інтеграції секретаріату Кабінету міністрів.

"Після призначення Валерія Хорошковського першим віце-прем'єром він ініціював збільшення штату департаменту з 13 до 30 осіб. Перший віце-прем'єр звернувся до нас (у МЗС) із проханням допомогти в його укомплектуванні, і цей процес уже почався",- розповів Філіпчук.

Зміна штатного розкладу введена в дію постановою Кабміну N143 від 27 лютого. 

"Валерій Хорошковський вирішив, що ця структура повинна мати не тільки технічні функції, але й політичну вагу",- підкреслив співрозмовник.

"Поки департамент буде працювати в секретаріаті Кабміну, але через кілька місяців буде підняте питання про створення окремого органа в системі виконавчої влади. Чисельність штату там буде значно більшою", - додав він.

Відповідно до одного з можливих варіантів, мова йтиме про створення Координаційного бюро європейської інтеграції й міжнародного співробітництва, що курирувало б взаємодію не тільки з Євросоюзом, але й з міжнародними фінансовими організаціями. 

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua