Мінфін виграв право не давати інформацію про борги ЄЕСУ перед Росією

4 перегляди
Понеділок, 12 березня 2012, 17:03

Окружний адмінсуд ухвалив рішення на користь Міністерства фінансів за позовом журналіста "Української правди" Сергія Лещенка.

"Суд постановив: у задоволенні позовних вимог відмовити в повному обсязі", - ідеться у рішенні суду.

Журналіст "Української правди" на підставі закону "Про доступ до публічної інформації" просив надати копію листа Мінфіна на Кабінет міністрів від 16 червня 2011 року щодо боргів ЄЕСУ перед Росією.

Мінфін відмовив, заявивши, що оригінал листа надіслано до Кабміну, а повноцінні копії у них не зберігаються.

"Наявна у відповідача копія листа не містить текст бланку. При цьому, у відповідності до вимог Інструкції щодо ведення діловодства у центральному апараті Міністерства фінансів, під час виготовлення копії текст документа відтворюється повністю, включаючи елементи бланка", - сказано в рішенні суду.

"В судових засіданнях відповідач, як суб'єкт владних повноважень, в повній мірі довів правомірність своїх дій", - постановив суд.

Окрім того, в ході судового процесу було встановлено, що 1 листопада 2011 року з Кабміну оригінал цього листа Мінфіну в ході виїмки було вилучено Службою безпеки України в рамках розслідування справи проти Тимошенко і Лазаренка.

 

Таким чином, було унеможливлено отримання цього листа про борги ЄЕСУ і в Кабінеті міністрів, який був адресатом.

Лист Мінфіну, який розшукувала Українська правда, не має грифів секретності й там ідеться про те, що борги ЄЕСУ перед російськими структурами не обліковуються в Міністерстві фінансів України як державні борги.

Про існування такого листа Мінфіну до Кабінету міністрів згадується у листі міністра юстиції Лавриновича від 24 червня 2011 року.

Журналіст "Української правди" подав апеляцію на рішення Окружного адмінсуду. Юридичну допомогу "Українській правді" в цьому судовому процесі надає Інститут медіа-права.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua