ДАІшники заявляють, що дорожні активісти напали і заважали їм працювати

Понеділок, 19 березня 2012, 20:09

Група осіб 18 березня в Запоріжжі незаконно перешкоджала діям інспекторів ДАІ при складанні протоколу про порушення правил дорожнього руху.

Про це заявив на прес-конференції в понеділок в Києві заступник начальника УДАІ Володимир Резніков, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

Коментуючи розміщене на сайті організації "Дорожній контроль" відео про даний інцидент, він розповів, що в 12:21 18 березня автомобіль ВАЗ 2105 червоного кольору, рухаючись по вулиці Набережна магістраль міста Запоріжжя, перевищив встановлене в місті обмеження швидкості і рухався зі швидкістю 86 км/год, що було зафіксовано приладом "Візир".

Автомобіль був зупинений інспектором ДАІ, але водій відмовився пред'являти йому посвідчення водія та свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу.

Він почав сперечатися із співробітником ДАІ, вимагав викликати старшого наряду, відмовився ознайомитися з даними приладу "Візир".

Потім було зупинено два свідки. У їхній присутності співробітник ДАІ повторив своє прохання, а водій знову відмовився. Тоді було прийнято рішення скласти протокол про те, що водій відмовився пред'явити необхідні документи і скласти протокол про те, що він порушив ПДД.

"Після цього з'явилася група осіб, яка почала здійснювати певні дії, правова оцінка яким має даватися на це уповноваженим органом. Було близько 20 осіб, представники так званої організації "Дорожній контроль", або якісь інші особи, у деяких були журналістські посвідчення. Зараз це встановлюється", - зазначив Рєзніков.

За його словами, "дані особи заважали інспектору ДАІ складати протокол, який залишився практично незаповненим, блокували службовий транспортний засіб, всіляко провокували". Не змінив ситуацію і приїзд старшого наряду.

"До протоколу вписано буквально кілька даних. На протоколі стоїть підпис інспектора ДАІ, старшини міліції, який складав протокол. І немає підписів особи, щодо якої складався протокол. У протоколі немає даних водія, його пояснень, суті правопорушення. І ніякої мови про фальсифікації бути не може", - підкреслив заступник начальника ДАІ.

Резніков також відзначив, що вказані особи виривали з рук співробітника міліції бланки суворої звітності, за збереження яких інспектор несе персональну відповідальність.

Він заявив, що особа, яка в даній ситуації має статус свідка, не має права вимагати від працівника ДАІ показати протокол, а тим більше штовхати його і виривати документи.

За його словами, старший екіпажу, який приїхав на місце події, побачивши, що ситуація виходить за рамки розумного, викликав підкріплення.

"На місце виїхали співробітники слідчо-оперативної групи, інших служб міліції. Загальна кількість співробітників ДАІ була 8-10 чоловік", - сказав він.

Представник УДАІ також повідомив, що "збір осіб, які намагалися заважати діям співробітників міліції, був заздалегідь запланований в мережі Інтернет".

Про його словами, вони зібралися в одному з кафе Запоріжжя і після певного інструктажу виїхали на місце події.

Резніков підкреслив, що даним подіям буде дана правова оцінка, а також проведена службова перевірка дій співробітників ДАІ.

Як відомо, раніше повідомлялося, що в Запоріжжі інспектори ДАІ намагалися приховати пачку сфальсифікованих адміністративних протоколів, через що утворилася бійка з членами "Дорожнього контролю".

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Реклама: