Оцінювання української ГТС обійдеться мінімум у 4 мільйони

Понеділок, 26 березня 2012, 12:41

"Нафтогаз" допустив до другого етапу тендера з оцінки ГТС три компанії.

Про це повідомляє "Економічна правда".

Зокрема, мова йде про компанії ТОВ"Бейкер Тіллі Україна ЕК" (Київ), "Дафф Енд Фелпс" (Нью-Йорк, США) та ТОВ "Ернст енд Янг" (Київ).

Пропозиція по тендеру від "Бейкер Тіллі Україна ЕК" становить 4,1 мільйона гривень, "Дафф Енд Фелпс" – 4,4 мільйона гривень, "Ернст енд Янг" – 5,92 мільйона гривень.

Четвертий учасник - приватне підприємство "Томас&Сімонова" (Київ) - не пройшло до другого етапу конкурсу через те, що не був підтверджений досвід, не були надані копії рекомендаційних листів та не була підтверджена кваліфікація цього учасника.

За словами заступника голови правління "Нафтогазу" Вадима Чупруна, оцінюватися будуть магістральні газопроводи, ПСГ та інфраструктура. Він підкреслив, що перелічені об’єкти будуть оцінюватися в комплексі.

Наразі визначається переможець конкурсу з відбору оцінювача.

У "Нафтогазі" запевняють, що переможець стане відомий уже в понеділок.

Водночас Чупрун запевнив, що оцінка ГТС відбудеться до початку літа.

"Я думаю, до червня оцінка ГТС буде виконана", - сказав він.

Чиновник додав, що також до липня Євросоюз має визначитися щодо фінансування газопроводу "Уренгой – Помари – Ужгород". Ідеться про 300 мільйонів євро.

Чупрун додав, що "Нафтогаз" паралельно готовий розпочати модернізацію газопроводу "Союз".

За його словами, оцінка ГТС необхідна у разі створення тристороннього газотранспортного консорціуму у форматі "Україна- ЄС – Росія".

Також Чупрун наголосив, що Україна очікує на позицію ЄС щодо будівництва газопроводу "Південний потік".

"Єдине, чого нам не вистачає, що ЄС робитиме з "Південним потоком. Ми хочемо, щоб Європа виробила конструктивний підхід", - сказав він.

Як відомо, перший етап конкурсних торгів на закупівлю послуг з оцінки вартості активів системи магістрального трубопровідного транспорту газу України, у тому числі підземних сховищ газу та об’єктів інфраструктури, відбувся 27 лютого 2012 року.

Попередні пропозиції конкурсних торгів на участь у закупівлі послуг з оцінки подали чотири компанії: ПП "Томас&Сімонова", компанія "Дафф Енд Фелпс", ТОВ "Бейкер Тіллі Україна ЕК" та ТОВ "Ернст енд Янг".

Компанія також надсилала запрошення на участь у конкурсі таким відомим у світі консалтинговим компаніям, як "Делойт Туш Томацу Лімітед", КПМГ, "Ернст енд Янг" та "ПрайсвотерхаусКуперс".powered by lun.ua