Опозиція вже лякає членів комісій тюрмою

Понеділок, 26 березня 2012, 16:08

Опозиційні лідери попереджають членів дільничних комісій про їхню відповідальність за фальсифікацію виборів.

Зокрема, таку позицію озвучив віце-спікер Микола Томенко у понеділок під час зустрічей у Івано-Франківську, повідомляє сайт Верховної Ради.

Томенко нагадав, що в листопаді минулого року Верховна Рада ухвалила Закон про вибори народних депутатів України, в якому, серед іншого міститься вимога про п´ятирічний термін зберігання виборчої документації.

Окрім того, він наголосив на кримінальній відповідальності за порушення відповідної норми, зокрема, та фальсифікацію виборчих документів загалом.

Він нагадав, що ст. 158-2 Кримінального кодексу України передбачає кримінальну відповідальність за незаконне знищення виборчої документації і відповідні дії краються "обмеженням волі на строк від трьох до п'яти років або позбавленням волі на строк від двох до чотирьох років".

Окрім того, додав він, такі дії, "вчинені за попередньою змовою групою осіб або членом  виборчої комісії чи  іншою службовою особою з використанням влади або службового становища, - караються позбавленням волі на строк від трьох до п'яти років з позбавленням права обіймати певні посади  або займатися  певною діяльністю на строк до трьох років або без такого".

Віце-спікер також нагадав ст.158 Кримінального кодексу України, якою передбачається кримінальна відповідальність за фальсифікацію виборчих документів.

"Всі члени виборчого процесу, зокрема, члени окружних та дільничних комісій, яких зазвичай люблять використовувати шляхом не письмових, а усних розпоряджень місцеві чиновники, повинні розуміти, що влада зміниться, Президент зміниться, а відповідальність залишиться", - наголосив він.powered by lun.ua