Збір на купівлю комплексу важкого дрону для 48 ОШБ

Карпачова поскаржилася на суддів Іващенка

Вівторок, 10 квітня 2012, 19:06

Омбудсман Ніна Карпачова внесла подання главі Вищої кваліфікаційної комісії суддів про порушення суддями Печерського райсуду законодавства під час розгляду справи Валерія Іващенка.

Про це повідомляє прес-служба Уповноваженого Верховної Ради з прав людини.

Підставою для акту реагування уповноваженого стали події 9 квітня 2012 року на судовому засіданні Печерського райсуду Києва, де розглядали кримінальну справу за обвинуваченням Іващенка.

Омбудсман вказує, що екс-міністра оборони Іващенка доправили до Печерського райсуду каретою швидкої допомоги з Київського слідчого ізолятору, попри те, що сам підсудний заперечував проти цього, посилаючись на загострення хвороби.

Упродовж п’яти годин судових дебатів Іващенко, лежачи на медичних ношах, був змушений виступати на дебатах та із заключним словом. Час від часу лікарі надавали йому знеболювальне.

Інший підсудний Сергій Міхеєв увесь цей час стояв у металевій клітці (так званому "стакані").

Також омбудсмен нагадала, що суд не ухвалював рішення про закритий розгляд справи, однак на засідання були допущені лише учасники процесу, лікарі та Карпачова.

На думку омбудсмана, цей судовий процес проводився з брутальними порушеннями статті 6 Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод, всупереч практиці Європейського суду з прав людини та статті 129 Конституції, що передбачає публічність та гласність судових процесів.

Українська правда

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Реклама: