Збір на купівлю комплексу важкого дрону для 48 ОШБ

85% українців чекають порушень на виборах

Середа, 11 квітня 2012, 14:17

Понад 85% українців упевнені, що майбутні парламентські вибори відбудуться з певними порушеннями.

Про це свідчать дані соціологічного опитування, проведеного Центром Разумкова спільно з фондом "Демократичні ініціативи ім. Ілька Кучеріва" з 30 березня по 4 квітня.

Згідно з опитуванням 37,1% респондентів припускають, що результати можуть бути перекручені, 24% переконані, що результати будуть обов'язково підтасовані, 24,1% - що будуть окремі порушення, але вони значно не вплинуть на загальний результат.

Лише 5,8% вважають, що вибори відбудуться чесно, без підтасувань. 9% респондентів не змогли відповісти на це запитання, повідомляє Інтерфакс-Україна.

Директор фонду "Демократичні ініціативи ім. Ілька Кучеріва" Ірина Бекешкіна зазначила, що такі показники є стабільними на всіх виборах в Україні.

При цьому, згідно з опитуванням, 56,1% опитаних однозначно засуджують продаж голосу за певну партію чи кандидата, 26,8% загалом ставляться негативно, але з розумінням, що в людей бувають різні ситуації, 10,6% ставляться позитивно, вважаючи, що "чому б людям не заробити?", і 6,6% не змогли відповісти.

Бекешкіна зазначила, що порівняно з попередніми виборами в людей дещо змінилися погляди на те, за скільки вони готові продати свій голос на виборах.

Так, 74,8% заявили, що "його голос не продається в принципі", за 50 грн готові продати свій голос 0,7%, від 50 до 500 грн готові продати свій голос 8,3% і більшість із тих, хто готовий продати свій голос на виборах (12,3%), можуть погодитися на це за суму понад 500 грн.

При цьому українці песимістично налаштовані щодо виборів.

Так, 42,7% упевнені, що вибори нічого не змінять, 6% вважають, що вибори тільки погіршать ситуацію, 30,6% припускають, що вибори дадуть можливість поліпшити ситуацію в країні та 20,7% не змогли відповісти на це запитання.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування