Збір на купівлю комплексу важкого дрону для 48 ОШБ

Безсмертний: "Може так трапитися, що вибори будуть не потрібні"

Середа, 18 квітня 2012, 18:28

Екс-посол України в Білорусі Роман Безсмертний побоюється, що Україна може повторити досвід Білорусі, коли вибори не матимуть сенсу, бо опоненти влади – у в'язниці.

Про це він заявив в інтерв'ю виданню "Дело".

"Досвід Білорусі показує: може так трапитися, що вибори будуть не потрібні, коли за ґратами перебувають лідери опозиції. Інакше кажучи, сенс проведення парламентських виборів без Тимошенко й Луценка втрачений", - заявив Безсмертний.

"Адже якщо "настоящих буйных мало – вот и нету вожаков". А наявність якихось нових осіб у сесійній залі, за цією сакраментальною фразою Висоцького, нічого не змінює. Адже ватажки й нові особи – це велика різниця", - додав він.

Тому, за словами політика, перша серйозна помилка опозиції – те, що вона змирилася з арештами Юлії Тимошенко та Юрія Луценка.

"До арештів стало звикати й суспільство. Цивілізований світ не сприйме парламентські вибори в Україні без участі в них Тимошенко й Луценка. Їхнє звільнення має бути ультимативною вимогою опозиції на виборах-2012", - вважає Безсмертний.

"Безумовно, розв'язок цієї проблеми багатогранний. Тут потрібно було дуже серйозно працювати з суспільством, з Конституційним судом, оскільки цей суд може трактувати, чи скоїли Тимошенко й Луценка умисні й тяжкі злочини чи ні", - додав він.

"Ну й необхідний діалог із владою. На діалог треба йти й жорстко відстоювати свою позицію. Уникаючи діалогу, опозиція однозначно заганяє себе в безвихідь", - упевнений Безсмертний.

Він вважає, що підтримка опозиції в ухваленні нового закону про вибори та її згода йти на вибори без звільнення Тимошенко й Луценко – "це дуже серйозна помилка".

"Першою помилкою була згода на зміну моделі виборів. Замість того, щоб удосконалити законодавство про партію й вирішити штучну проблему політичної корупції, повернулися назад", - сказав політик.

"Цим повернули як політичну корупцію в партії, так і корупцію, пов’язану з купівлею мажоритарних округів. І тепер, замість того, щоб боротися з одним злом, ми будемо боротися з двома", - зазначив Безсмертний.

"Друга принципова помилка – голосування за закон про вибори… Далі влада підключила Конституційний Суд, щоб забезпечити собі перемогу на виборах ", - додав він.

Безсмертний вважає, що навіть якщо "неймовірними зусиллями в найжорстокішій сутичці опозиція набирає більшість у парламенті", це буде "Піррова перемога".

"98% влади зосереджено в руках президента. Виникає конфлікт між президентом і парламентом. Буквально через три місяці авторитет парламенту, у якому більшість належить опозиції, обрушиться… А зіграє це тільки на руку президенту", - вважає він. 

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
20:44
оновленоНардепу від "Слуг" повідомили про підозру за хабарництво на ремонті інфраструктури
20:42
Митники зупинили ввезення в Україну 22 тонн російських автозапчастин
20:21
Замах на Трампа: у Сенаті США проведуть розслідування 
20:15
"Дзвіночок" для людства: кактус Кі-Ларго став першим видом у США, що вимер через підвищення рівня моря
20:09
Витік інформації з НАБУ: Заступник директора Углава розказав про опитування в рамках розслідування
20:07
ЄВРО-2024Найкращий гравець Євро: Я хотів би, щоб "Золотий м'яч" виграв іспанець
20:01
Індія збільшить експорт до Росії після зустрічі Моді та Путіна
19:51
Bloomberg: Велика Британія та країни ЄС посилять перевірки російського нафтового флоту
19:34
Нічого нового: в Берліні прокоментували погрози РФ європейським столицям через ракети США
19:30
Спортсмен з інвалідністю встановив рекорд України з підтягування на турніку
Усі новини...
Реклама: