Збір на купівлю комплексу важкого дрону для 48 ОШБ

Чехія теж не ратифікує асоціацію України з ЄС

Неділя, 22 квітня 2012, 10:27

Чехія не збирається ратифікувати угоду про асоціацію України з ЄС, навіть якщо вона буде узгоджена та підписана.

Про це заявив міністр закордонних справ Чеської Республіки Карел Шварценберг в інтерв’ю Deutsche Welle.

"Зараз ні. Я думаю, що в інший час так, але не зараз. Пізніше", - зазначив Шварценберг на запитання кореспондента DW про те, чи буде ратифіковано таку угоду.

Офіційна Прага не вважає, що на даному етапі Україна відповідає базовим політичним цінностям і правилам євроспільноти, таким як верховенство закону, демократія, розумне управління, громадянське суспільство.

За словами Шварценберга, "Україна є однією з важливих країн Європи, але вона повинна пройти увесь цей важкий шлях євроінтеграції".

Також у Чехії сподіваються, що в Україні будуть створені рівні умови для всіх учасників майбутніх парламентських виборів 2012 року.

Справи відомих українських політиків Юлії Тимошенко, Юрія Луценка та ще багатьох, які перебувають нині за ґратами в Україні, "викликають багато негативу", повідомив Шварценберг.

Дипломат сказав, що не може коментувати судові процеси, але водночас застеріг: "У Європейському Союзі таке враження, що судова влада в Україні працює за політичним замовленням. Це робить неможливим майбутнє членство країни в ЄС".

Шварценберг був серед п'ятьох міністрів закордонних справ ЄС, які нещодавно опублікували відкритого листа у The New York Times щодо стану демократії в Україні.

Коментуючи цілі відкритого листа, чеський дипломат висловив сподівання, що стаття за його співавторства дала "відповідний ефект і стала поштовхом для прискореного розвитку демократії в Україні".

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування