Збір на купівлю комплексу важкого дрону для 48 ОШБ

Україна відмовилася безкоштовно зберігати газ для ЄС і Газпрому

П'ятниця, 27 квітня 2012, 08:55

Україна відмовляється від створення резерву газу, який зазвичай формувався для забезпечення стабільності поставок у ЄС.

Про це в п'ятницю пише газета Комерсант-Україна з посиланням на начальника департаменту науково-технічної діяльності й зовнішніх зв'язків компанії "Укртрансгаз" Романа Шимка.

У компанії відзначили, що закачають у підземні сховища газу  всього 17-18 млрд кубометрів палива, повідомив Шимко.

Зазвичай до початку опалювального сезону "Укртрансгаз" накопичує в ПГС 22-25 млрд кубометрів газу як гарантію його безперебійного транзиту в ЄС.

"Але цього року ми закачаємо обсяги, яких Україні достатньо для проходження опалювального сезону",— заявив Шимко. 

В "Нафтогаз України" слова Шимка не коментують. Але за словами високопоставленого джерела в Міненерго, рішення скоротити накопичення газу пов'язане з наміром "Нафтогаза" домогтися від "Газпрому" і європейських споживачів газу плати за зберігання необхідного їм узимку страхового обсягу палива в українських сховищах.

"Україна з року в рік витрачає значні кошти на покупку влітку газу в "Газпрому"" — ми беремо для цього великі кредити й платимо відсотки", - сказав співрозмовник.

"У результаті взимку "Газпром" використовує цей газ для забезпечення країн Євросоюзу надконтрактними обсягами у випадку різкого похолодання, продаючи його по дуже високій ціні. У результаті ми від цього не тільки нічого не виграємо, але й втрачаємо на банківських відсотках по кредитах",— сказав співрозмовник. 

Фактично тепер запаси палива повинні створювати "Газпром" або ЄС, і на їхньому зберіганні "Нафтогаз" може заробити близько $300-400 млн у рік.

Втім, таке рішення може погіршити відносини України з "Газпромом" і європейськими споживачами, вважають експерти.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Реклама: